Tellitavad koolitusedTellitavad koolitused


Eesmärgistamise meistriklass - asjad, millest ülikoolis ei räägitud

Koolitaja on Elar Killumets
Kas teile on tuttav olukord, kus eesmärk on paigas, aga tulemust ei järgne? Või pole eesmärgi mõju enam selline nagu varem, tekitades pigem väsimust, kui sära silmades? Kas eesmärk on liiga raske? Kas juht sõnastas eesmärgi nii, et ta mõjuks töötajale mõtteka ning motiveerivana? Või on asi neis mängudes, mida inimesed mängivad, et ei peaks liiga palju pingutama? Näiteks kas teile on tuttav olukord, kus need, kes peaksid eesmärki täitma, hoopis tõestavad juhile veenvalt, miks eesmärki on ebareaalne?

Kui eesmärke pole, siis on ka tulemus kesine - see on fakt. Aga – eesmärgil ja eesmärgil on vahe; ning te üllatute, kui oluline see vahe on ja kui lihtsate vahenditega on võimalik need samad eesmärgid tunduvalt paremini tööle saada. Koolitusel käsitletakse ainult selliseid uusi või vähetuntud aspekte, mis avaldavad lõpptulemusele olulist mõju.
Sihtgrupp
Koolitus on mõeldud ettevõtte juhtkonda kuuluvatele inimestele, tegevjuhtidele, üksuste juhtidele, ettevõtjatele ja otsustajatele ning kõigile neile, kes tunnevad huvi taktikalise eesmärkide seadmise ja täitmise vastu. 
Kas teate vastuseid neile küsimustele:
1. Kui raske peaks olema püstitatud eesmärgi saavutamine? Kerge? Mõõdukalt raske? Väga raske?
2. Millistel tingimustel on väga raskete eesmärkide kasutamine tulemuslik ning millal nende kasutamine hoopis kahandab tulemuslikkust?
3. Kas teie praegune tulemusjuhtimissüsteem pigem toetab või takistab ambitsioonikate eesmärkide täitmist?
4. Kas teie püstitatud eesmärk peaks olema individuaalne, meeskondlik või hoopis segu neist kahest?
5. Kuidas peab välja nägema eesmärgi püstitamise protsess, et ta tõstaks pühendumist ning aitaks kaasa eesmärgi saavutamisele?

Kõigile neile küsimustele saate koolituse käigus vastused. Lisaks analüüsime, kuidas kasutatav eesmärgi sisu ja vorm tema tõhusust mõjutavad:

1. Millist tüüpi inimestele millist tüüpi eesmärgid sobivad?
2. Teeme testi, et määrata, millist tüüpi eesmärke te ise alateadlikult eelistate ning milliseid väldite ja seejärel vaatame,
3. kuidas see teie alluvaid mõjutab.
4. Analüüsime, kas teie eesmärkide vorm ning sisu motiveerivad tööd tegema või pigem kahandavad soovi pingutada.

Koolitusel vaatame lihtsaid võtteid, kuidas luua olukord, kus eesmärgi mittetäitumisel ei läheks töötajal (ja miks mitte ka juhil) aur oma ego kaitsmisele (eneseõigustusele), vaid fookus jääks lahenduste otsimisele ehk "Kuidas edasi minna?"

Päeva lõpuks olete saanud teha oma eesmärgistamise protsessist ja eesmärkide sisust ning vormist põhjaliku ülevaate ja olete paika pannud peamised suunad, millega kodus edasi minna. Lisaks ka kindluse, et olete eesmärkidest ja eesmärgistamisest maksimaalse välja võtnud. Te teete jätkuvalt sama palju sama intensiivsusega tööd, kuid tulemus, mille saate, on tuntavalt parem.

Kuna koolitusel töötatakse palju teie reaalsete eesmärkide ning tulemusjuhtimise protsessidega, siis on kasulikum tulla koos kolleegiga – kaks pead on ikka kaks pead!

Ajakava
 • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
 • 10:00 - 11:30 Koolitus
 • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
 • 11:45 - 13:15 Koolitus
 • 13:15 - 14:15 Lõuna
 • 14:15 - 15:45 Koolitus
 • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
 • 16:00 - 17:00 Koolitus


 • Elar Killumets Elar Killumets on juhtimisega kokku puutunud nii alluva, juhi, õppejõu kui ka juhtimisvaldkonna uurijana. Oma töös firmades Smarten ja DHL oli ta lisaks juhi rollile tihedalt seotud ka müügiga suurklientidele. Alates 2009. a. on ta Tartu Ülikooli juhtimisteaduskonna doktorant ja koosseisuväline lektor. Spetsialiseerumisvaldkonnaks on meeskondade efektiivsuse hindamine, kus koostöös USA kolleegidega viib läbi uuringut, millel on potentsiaali jõuda tulevikus ka juhtimisõpikute kaante vahele. Juhtide koolitamises on Elar Killumets keskendunud peamiselt sellele, kuidas juht saab meeskonna protsesse mõjutades meeskonna tulemuslikkust tõsta.


  Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või