KoolitusedKoolitus enese ja aja paremast juhtimisest


Kaasaegsed ajakasutus- ja keskendumistehnikad.

Kuidas tekitada väärt aega juurde?


Elu muutev käsitlus tipptegijate koolitajalt Mare Porgilt

„Kiired asjad on harva olulised ja oluliste asjadega on harva kiire“ on öelnud Eisenhower. Kas Teie võtate aega tõeliselt oluliste asjade jaoks? Või lahendate päevast päeva aina uusi tulekahjusid? Me õpime tööl erinevaid tööprotsesse ja arvutiprogramme, juhtimisoskusi, mida peetakse oluliseks, kuid ikka kõnnib enamik inimesi kogu elu ringi, tundes end ebatäiuslikuna, vajades oskusi, kuidas tõeliselt oluliste asjadega elus toime tulla.

Kui palju teie mõtted hüplevad? Kas vihastute enda peale siis, kui ei suuda keskenduda?

Sageli vajame lisaenergiat teistega suheldes või teisi inimesi juhtides. Hea inimeste juht tunneb hästi eelkõige iseennast –oma oskusi, emotsioone, sisemisi takistusi ja arengukohti, oma tulevikueesmärke ja käitumisreaktsioone erinevates olukordades. Seejärel on ta võimeline tundma hästi teisi ja neid hästi juhtima. Töises kiires oravarattas jääb aga harva aega mõelda tõeliselt olulistele küsimustele: kui suure osa ajast olen oma eluga rahul ja millistes valdkondades veel ei ole? Mida teha, et kogu eluga igas valdkonnas ja igal ajal rahul olla? Ja kui juba kannatada, siis kuidas kannatada võimalikult mõistlikult? Mida teha, et mu soovid ja tahtmised oleksid tasakaalus ning ma ise tunneksin end rahulolevana? Kuidas kasutada paremini olemasolevat aega ja energiat?

Kui tahate leida neile küsimustele vastust, siis uskuge, Te pole üksi. Neid inimesi on veel. Ja nüüd kutsumegi me need inimesed koos arutlema ja arenema, osalema uues omanäolises Mare Porgi koolitusprogrammis, mis aitab saada vastuseid just neile ja teistele Teie jaoks olulistele küsimustele.

Tuntud psühholoog Mare Pork ütleb, et elu on hindamatu väärtusega, kuid elu terviklikkus ja rahulolu on sõltuv tajumise viisidest (nii aja kui toimuva tajumise viisidest). Elu tuleb ümber korraldada nii, et prioriteediks saaks tunnetatud, pühendunud, ärevusest vaba kvaliteetaeg. Mare Pork ütleb, et kuigi inimene tehniliste vahendite abil “säästab aega”, siis pole ta veel aru saanud, et aega on vaja õppida paremini läbi elama.

Mare Pork arvab, et hoolimata kõigist meie erialastest oskustest ja teadmistest on enese ja teistega hakkamasaamine ning eluga rahulolu inimese suurim väljakutse. Miks me siis kõige selle kohta nii vähe õpime? Miks me jätame olulised asjad unarusse ja mattume pakiliste alla?

Hea uudis on see, et me saame muuta oma seisundeid, suhtumisi, tundeid, mõtteid; nautida lahkete ja tarkadega koosolemist.
Koolituselt saate:
- Tõhusaid meetodeid enese ja teiste juhtimiseks
- Oskused käituda keerulistes olukordades enda ja teiste tundeid säästvalt ja arukalt
- Parema arusaamise ennast ja teisi käivitavatest ja pidurdavatest teguritest
- Teadmised tänapäevastest seisukohtadest enese- ja ajajuhtimise vallas
- Oskused keskenduda paremini ja seeläbi säästa aega ja energiat
- Võimaluse olla edaspidi õnnelikum ja rahulolevam kui olete praegu

Koolitusprogrammi käigus puudutatakse olulisi teemasid töistes ja isiklikes suhetes, õpetatakse ajakasutusoskusi, keskendumisoskusi, enesekehtestamisoskusi, enese paremat juhtimist ja efektiivsemat energiakasutust, oskusi hoida end tasakaaluka ja rahulikuna igasugustes elusituatsioonides, õpitakse, kuidas mitte sõltuda teiste inimeste tujudest ja meeleoludest. Teoreetilise koolituse kõrval on siin samaväärne rõhk praktiliste, tegelikust elust tulenevate kogemuste vahetamisel ja analüüsil.
Teemad:
Aja tajumise ja kasutamise parandamine keskendumistehnikate abil
Kuidas käib mõistlikult kannatamine ehk kuidas saavutada otsus ja kontroll oma elu üle
Enesejuhtimine kriitilistes olukordades – uusi fakte.
Inimese võimalused seisundijuhtimisel.
Negatiivsete emotsioonidega toimetulek.
Teadvuse seisundite juhtimine ja elufilosoofia.
Kuidas liikuda negatiivsetelt emotsioonidelt neutraalsusesse?
Inimestevahelisest mõjutamisest aju-uuringute valguses.
Kuidas kontrollida olukorda, mis tundub kontrollimatu?
Õhkkonna kujundamine - heade tunnete pakkumine, raskete „läbitöötamine” - konflikt, vastupanu.
Oma emotsionaalse stiili hindamine, pingetaluvus. Pingetaluvuse mõõtmise test.
Positiivsuse postulaat negatiivse nihke vastu ja konstruktiivsuse suhtes vastutuse võtmine.
Pingetaluvuse taju täpsustamine – millied on sinu pingeastmed ning kuidas energia ja pinge jaotuvad?
Taju täpsus – mida see tähendab ja mida sellega annab teha? Mida tähendab igahetkeline kohalolu ja miks sellest viimasel ajal nii palju räägitakse?
Ajatajust eluga rahulolu kindlustajana.
Millest sõltub kontaktivalmidus ja kontaktivõime?
Kuidas iseennast „üle mängida“ – kui meie hinnangud ja reaktsioonid on nii kiired tulema, siis mis ajahetkel ja kuidas me oma aju mõjutada saame? Kus on valik? Kas ja kus saab veel midagi muuta?
Palju uusi fakte, mis muudavad kujutlust inimesest – neuronite muutumised, kirgede biokeemia, teadvuse eriseisundid.

Ajakava kontaktkoolituse korral:
9:45 - 10:00 Saabumine
10:00 - 11:30 Koolitus
11:30 - 11:45 Kohvipaus
11:45 - 13:15 Koolitus
13:15 - 14:15 Lõuna
14:15 - 15:45 Koolitus
15:45 - 16:00 Kohvipaus
16:00 - 17:00 Koolitus


Koolitus on suunatud juhtidele, spetsialistidele, ettevõtjatele ning kõigile neile, kes tunnevad huvi iseenda ning teiste käitumise ja mõtlemise vastu. Täpsem info koolitaja ja koolitusprogrammi kohta meie kodulehelt www.erekoolitus.ee.
Koolitaja Mare Pork
Mare Pork Koolitaja Mare Pork on konsultant ja juhtimiskoolitaja ning Tallinna Ülikooli kliinilise psühholoogia professor. Ta on hinnatud ekspert juhtimiskompetentsuse hindamisel ja arendamisel,oodatud esineja konverentsidel.Ta on läbi viinud tippjuhtide ja -spetsialistide aastaseid kursusi ning lühemaid koolitusi. Koolitustel on läbivateks teemadeks inimese valikute suurendamine, nii igapäevastes kriitilistes olukordades kui ka tõsiste kriiside lahendamisel. Tema armastatud teemadeks on teadvuse seisundite ja mõtlemise muutused, selge teadvuse Mindfulness ideed ja tehnikad, millel on nii elufilosoofiline kui ka äärmiselt praktiline mõõde. Nii eesti kui rahvusvaheliste meeskondadega organisatsioonid tellivad temalt koolitusi eelkõige juhtimispsühholoogia teemadel. Mare Pork koolitab eesti, inglise ja vene keeles.


Koolituse soodushind on 489 eurot +km. Täishind on 549 eurot +km. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.

Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust

Küsige pakkumist