KoolitusedKoolitus ettevõtte või meeskonna juhile ja personalijuhile


Inimeste valik ettevõttesse ja meeskondadesse

Kuidas valida kohe õige inimene?
Koolitaja Elina Siilbek

Kas Teil on alati õige inimese valik töökohale õnnestunud? Olete alati juba intervjuul aru saanud, milline see töötaja tulevikus on? Või olete vahel õnnetu olnud, et pole suutnud mõnd olulist nüanssi õigeaegselt näha? Oleks ju palju lihtsam, kui juba valikuprotsessis selguks, kelle käes töö lausa lendab ja kes ei pea katseaegagi vastu?

Ükskõik, kas loote uut töökohta või otsite lahkunud töötaja asemele uut, inimesed on suur investeering. Kas Te olete kunagi kokku arvutanud, kui palju üks töökoht teie ettevõttele maksma läheb? Aga kui palju läheb teile maksa valesti valitud inimene? Kui palju teie isiklikku aega ja närve kulub, kui olete valinud inimese, kes tööga hakkama ei saa? Tõsi on see, et just inimesed on need, kes loovad või lammutavad ettevõtte. Seetõttu on väga oluline õigete inimeste kaasamine, juba algusest peale.

Ettevõtetes ei õpetata sageli juhile intervjueerimist või erinevate valikumeetodite kasutamist, ning erinevate inimeste kokkuklapitamist, vaid eeldatakse, et kui ta on saanud juhiks, siis tulevad sellised oskused üleöö. Tegelikult oleks igal juhil ja personalijuhil kasulik teada, kuidas tänapäeval inimesi valitakse, milliseid meetodeid saab lisaks olemasolevatele kasutada ning mida jälgida intervjueeritavate puhul. Mida otsida CVdest ning milliseid vigu valiku juures tavaliselt tehakse? Millest ei tohiks end lasta ära petta? Millised on universaalsed oskused, mida tasub otsida? Mida silmas pidada meeskonna valikul? Millised valikumeetodid on kõige tõhusamad?

Valiku puhul räägime peamiselt intervjuust, aga ka teistest valikumeetoditest. Inimene ei koosne ainult oskustest, palju raskem sellest, mida ta oskab teha, on kindlaks teha, milline inimene ta on ja kas ta võiks sellele ametikohale sobida.

See koolitus on mõeldud juhtidele ja personalijuhtidele, kel tuleb oma ettevõttesse või meeskonda aeg-ajalt uusi töötajaid värvata ning edasi tegeleda nende inimeste kaasamisega. Koolitus õpetab kaasaegseid valikumeetodeid ning annab näpunäiteid, kuidas valida õigeid inimesi oma meeskonda ning ära tunda, kes neist võiks ettevõttele või meeskonnale antud hetkel kõige enam kasu tuua.

Kokkuvõttes aitab selle koolituse läbimine teil edaspidi kokku hoida isiklikku aega ja ettevõtte raha, ning saadud teadmisi saate kasutada pikkade aastate vältel ja mitte ainult valikuolukorras, vaid ka laiemalt.
Koolituselt saate:
- teadmisi kaasaegsetest valikumeetoditest
- selgitusi ja tehnikaid inimeste oskustest ja väärtushinnangutest arusaamiseks
- võtteid, mille abil meeskonna koostamine ja juhtimine lihtsamaks muuta
- lahendusi osalejate endi elust võetud situatsioonidele
- teadmised inimtüüpidest ja nende sobivusest erinevatele ametikohtadele
- tööraamatu, mida saate valikuintervjuudel kaasas kanda ja abivahendina kasutada

Sihtgrupp: üksuste juhid, meeskonnajuhid, osakonnajuhid, müügijuhid, personalijuhid ja kõik need, keda huvitab, kuidas juba algusest peale valida meeskonda õige inimene.
Koolituse teemad:
Milliseid meetodeid tänapäeval inimeste valikul kasutatakse?
Tööülesannete ja isikuomaduste analüüs enne valikut. Kuidas seda kiiresti ja vaevata teha?
Erinevad personalivaliku meetodid. Mida ma täna veel ei kasuta, aga võiks?
Hindamisvead: haloefekt: grupifenomenid, stigmatisatsioon jt. Kuidas end mitte mõjutada lasta?
Kandidaadi tausta uuring. Mida uskuda, mida mitte? Kuidas tausta uurida?
Sobivus organisatsiooni või üksuse väärtustega. Kuidas kandidaadi väärtushinnangutest aru saada?
Intervjuude liigid. Mida neist kasutada?
Milliseid küsimusi küsida intervjuul? Mida seejuures silmas pidada?
Mida küsida? Mida pole mõtet küsida? Mida on keelatud küsida?
Fokusseeritud intervjuu eripärad. Mis on fokusseeritud intervjuu ja kuidas see käib?
Näidisküsimused. Vali endale sobivad!
Milliseid teste kasutatakse? Kas neid võib usaldada? Mida saaks ise teha?
Veel võimalusi otsustamise hõlbustamiseks. Mida ise saab teha lisaks intervjuule? Millises olukorras milliseid meetodeid kasutada?
Inimese isiksus ja iseloom. Kuidas tabada lühikese aja jooksul iseloomu ja käitumist, et neid võrrelda töökoha profiiliga ja mõelda, kuidas need omavahel klapivad?
Kui oluline on isiksus ja kuidas aru saada, milline inimene millisele ametikohale sobib?
Kes sobib minuga?
Millised isiksused on edukad ühel või teisel elualal?
Mis motiveerib erinevaid isiksusetüüpe? Mida peaks sellest teadma?
Ajakava kontaktkoolituse korral:
 • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
 • 10:00 - 11:30 Koolitus
 • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
 • 11:45 - 13:15 Koolitus
 • 13:15 - 14:15 Lõuna
 • 14:15 - 15:45 Koolitus
 • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
 • 16:00 - 17:00 Koolitus

 • Koolitaja Elina Siilbek
  Elina Siilbek Elina Siilbek on erinevaid üksusi ja organisatsioone juhtinud viimased 20 aastat ning koolitusturul toimuvaga olnud tihedalt seotud viimased 15 aastat. Saanud nii operatiivjuhtimise kui ka strateegilise personalijuhtimise kogemuse, rakendab ta saadud teadmisi nii igapäevases töös kui ka koolituste läbiviimisel. Ta on õppinud psühholoogiat ja pedagoogikat Eestis ja Taanis, tema sügavamad huvivaldkonnad on suhtlemis- ja isiksusepsühholoogia ning organisatsioonipsühholoogia. Elina on käivitanud ERE Koolitused, Äripäeva Koolituskeskuse ja Rocca al Mare Koolituskeskuse ning olnud Äripäeva personalitöö käsiraamatu kaasautor. Ta on juhtinud Äripäeva Koolitus- ja Konverentsikeskust, korraldanud konverentse ja koolitusi koostöös Eesti tipp-koolitajatega ning koolitab ka ise tipp- ja keskastme juhte ning spetsialiste – peamiselt suhtlemisoskuste, isiksusepsühholoogia, personalivaliku, motiveerimise ja juhtimise teemadel. Inimeste juhtimine, innustamine ja motiveerimine on valdkond, mis on talle huvi pakkunud aastaid. Isiksusepsühholoogia ja erinevate inimtüüpide psühholoogia ning suhtlemisstrateegiad on valdkond, mida ta on nii süvitsi uurinud kui ka oma töös rakendanud. Elina Siilbek on kaasatud ka projekti “Tagasi kooli” ja programmi „Koostööoskused 21. sajandil“ ning ta õpetab nii pedagooge kui ka gümnaasiumiõpilasi, peamisteks teemadeks on suhtlemisoskused, enesejuhtimine ja ajajuhtimine ning koostööoskused. Lisaks koolitamisele ja koolitusprogrammide koostamisele konsulteerib ta ettevõtteid juhtimisvaldkonnas ning juhib lisaks ERE Koolitustele ka 45 töötajaga sihtasutust Harku vallas.

  Pakub huvi? Küsige koolitajalt endalt lisainfot telefonil 5099885.

  Koolituse soodushind on 369 eurot +km. Täishind on 439 eurot +km. Hind sisaldab: koolitust, põhjalikke koolitusmaterjale konspekti vormis, mida saate kasutada ka abivahendina inimeste valikuprotsessis, ametikoha profiili koostamise vorme ja abivahendeid, hulk näidisküsimusi valikuintervjuu läbiviimiseks, mõned lihtsad testid ja abivahendid inimeste sobivuse ja motivatsiooni hindamiseks.

  Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust

  Küsige pakkumist