KoolitusedIndrek Maripuu koolitus projektide juhtidele


Koolitus projektijuhtidele. Lahenduste leidmine meeskonnas.

Kuidas muuta probleem lahenduseks?
Plaanid projektitegevused, kavandad ajakava, lepite kokku vahe-eesmärgid. Ja ometigi teeb elu koreektiivid ning asjad ei suju päris nii nagu planeeritud. Mõnikord piisab plaani korrigeerimisest ja asjad on jälle kontrolli all. Vahel on aga olukord teine – vaja on põhimõtteliselt teist lahendust, sest projekti eelarve või ajakava on “lõhki”. Mida teha? Kuidas muuta probleem lahenduseks?

Sellel koolitusel õpimegi tundma ja kasutama tehnikaid, millega saad projektimeeskonna panna aktiivselt lahendusi otsima, läbi mõtlema ja ellu viima. Samuti käsitleme koolitustel uuenduste mahamüümist ja teostuse planeerimist.

Kas teadsid, et teadusgeenius Einstein, keda teatakse ennekõike relatiivsusteooria järgi, avaldas tegelikult 248 teadustööd. Johann Sebastian Bach, üks kõigi aegade suurimaid muusikuid, kirjutas isegi haigena iga nädal ühe kantaadi Vincent Van Gogh maalis oma loomingu tippajal üle 2000 teose – 10 aasta kohta teeb see 4 surematut teost nädalas! Mida me sellest järeldame? Et jõuda geniaalse lahenduseni, tuleb kõigepealt näha paljusid võimalusi, seejärel aga valida teostamiseks neist parim.

See koolitus näitabki, kuidas süsteemselt vaatenurka vahetada ning uusi lahendusi näha.

Koolituselt saate:
- Tehnikad projektimeeskonna ajurünnakute juhtimiseks ja vaatenurga vahetamiseks;
- võtted, kuidas aidata projektimeeskonnal näha probleeme uuel viisil ning leida neile uusi lahendusi;
- oskuse küsida oma ülesande kohta õigeid küsimusi;
- meetodid eri lahenduste võrdluseks ja parimate leidmiseks;
- teadmised tulemuste analüüsiks ja teostuse planeerimiseks;
- oskuse teha uuenduste elluviimiseks vajalikud sammud ja luua eeldused, et kõigist kaalutud lahendustest realiseeruks parim.

Koolituse käigus omandatakse seitse uut tehnikat: jäämurdja ja hetkeolukorra hindamise tehnika, kaks ideede leidmise tehnikat, lahenduste väljavalimise tehnika, ning kaks elluviimise planeerimise tehnikat. Igaühe kohta saavad osalejad kaasa aluspõhjad koos juhendiga, mis teeb tehnikate kasutamise meeskonnas edaspidi kergeks.

Ühepäevase koolituse teemad:
Jooksva situatsiooni hinnang ja probleemide diagnostika
Õpime situatsiooni kaardistama ja leidma võimalusi edasiseks arenguks.

Vaatenurga vahetamise metoodikad
Kuhu inimesed uusi lahendus otsides harilikult kinni jäävad? Mida saab selle vastu ette võtta? Protsessi etapid ja meeskonnaliikmete rollid selles.

Ajurünnaku juhtimine ja uute lahenduste nägemine.
Õpime kasutama meetodeid praktilisi ülesandeid lahendamiseks nii, et igaüks neid ka oma meeskonnas kasutada oskaks.

Elluviimine
Kuidas luua parimad võimalikud eeldused lahenduste elluviimiseks? Kuidas parimad mõtted välja valida, teostada nende esmane analüüs ning valmistada ette uuenduste „maha müümine“ olulistele osapooltele.
Ajakava kontaktkoolituse korral:
 • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
 • 10:00 - 11:30 Koolitus
 • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
 • 11:45 - 13:15 Koolitus
 • 13:15 - 14:15 Lõuna
 • 14:15 - 15:45 Koolitus
 • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
 • 16:00 - 17:00 Koolitus
 • Sihtgrupp
  Juhid, kes soovivad õpetada oma meeskonna leidma igapäevastele küsimustele uusi lahendusi ning leitud häid mõtteid tõhusalt ja kiirelt teostama.

  Koolituse soodushind on 319 eurot +km. Täishind on 399 eurot +km. Hinnale lisandub käibemaks 20%. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.

  Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust

  Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:
 • registreeruge meie kodulehel, vajutades koolituse juures linki Registreeru!
 • saatke registreerumissoov aadressil registreerimine@erekoolitus.ee
 • helistage telefonil 6843211 või 56644381

 • Koolitaja Indrek Maripuu
  Indrek Maripuu Indrek Maripuu on ettevõtja üle tosina aasta. Eesti ühe suurima konsultatsioonifirma BDA Consulting rajaja ning ühena juhtidest aitas ta koostada enam kui saja Eesti organisatsiooni äriplaanid, tasuvusanalüüsid ja strateegiad, korraldades sadu ajurünnakuid. Nii tekkis tal huvi viiside vastu, kuidas suunata oma mõte rajale, mida igaüks ei näe. Teooriast õpitut oma kogemustega liites lõi ta ainulaadse metoodika, mis võimaldab leida uusi ideid ning treenida ennast mõtlema väljaspool piiranguid. 2010. aastal kolis Maripuu pealinnast Põlvamaale. Sellest saati on ta arendanud tooteid oma meetodi põhjal, ühtlasi õpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis ettevõtlust ning juhtinud ASi Keila Taastusravikeskus nõukogu.


  Küsige pakkumist