KoolitusedAvatud koolitused


Kuidas tõsta pingetaluvust?

Psühholoogia praktikum siseenergia “tootmiseks”


Ideed ja tehnikad, mis on olulised ka 2020. aastal

Kuidas ja mil määral saame ise kindlustada järjest suuremat tööga rahulolu? Kuidas õppida tööl rohkem initsiatiivi näitama ja ise selle üle rõõmustama? Kas oskad jaotada oma energiat nii, et sa pole ei õhtul - saati veel hommikul - tööst liialt väsinud? Kas tahaksid osata oma enese või oma tiimi töösse installeerida indu ja positiivseid kogemusi, teha nii, et nad pingutavad asjalikult ja lustlikult korraga, suunata tasakaalu ja rahu teiste inimeste (klientide, töötajate) seisunditesse?

Tuntud koolitaja ja psühholoog Mare Pork teab, kuidas seda teha. Nagu ikka, on Mare Pork oma koolitustega pisut oma ajast ees. Tõed, mida ta tutvustas juhtidele juba 10 aasta eest, on täna igapäevajuhtimises laialt kasutusel. Mindfulness ja moodsad keskendumistehnikad olid tema õpilastel katsetamisel juba siis, kui Eestis selle buumi veel polnud.

See praktikum õpetab Sind kasutama ressursse, mis on kindlasti olulised ka 2020.aastal ja mida õppima ja harjutama tuleks hakata täna. Koolitusel õpetab Mare Pork, kuidas valitseda energiat nii, et tööst ei tekiks väsimust, ning kuidas suunata teiste inimeste energiat. Muuhulgas tehakse emotsionaalse täpsuse harjutusi töörahulolu kogumise jaoks ning vastatakse järgmistele küsimustele: Kuidas muuta energilisus ja pingetaluvus püsivaks? Kuidas vaadata oma tööle ja ennast selle sees värske pilguga? Kuidas ületada isiklikke piire? Kuidas muuta teiste hoiakuid?

Mare Pork: „Koolitus õpetab, kuidas arvestada nende töö- ja elukeskkonna tingimustega, mida muutunud ühiskond on kaasa toob, aga jääda seejuures ise ka ellu. Me õpime, kuidas jätta omaenese töösse alles ning lisada teiste töösse lõbu, mängulisust ja kergust, mitte ainult eesmärke ja pingutust, ning kuidas juht saaks teha endale töö huvitavaks ja teiste jaoks nende töö kaasahaaravamaks.“

Kui Mare Porgi ajakasutus- ja keskendumisoskuste koolitus seab fookusesse väärt aja juurde tekitamise oma ellu ning õpetab enesejuhtimise kuldtõdesid ajakasutuses, siis see koolitus keskendub efektiivsemale energiakasutusele nii enese kui ka teiste ressursside suunamisel ning õpetab uusi meetodeid enese ja teiste „taassütitamiseks“ ning läbipõlemise vältimiseks.

Teoreetilise koolituse kõrval on siin samaväärne rõhk praktiliste, tegelikust elust tulenevate kogemuste vahetamisel ja analüüsil.

Koolituselt saad:
- Oskused jaotada oma energiat paremini ja seeläbi vähem väsida
- Oskuse modelleerida teiste inimeste tööd põnevamaks, innustavamaks ja mängulisemaks
- Teadmisi tänapäevastest seisukohtadest energia optimaalse kasutamise ja mängulisuse kasutamise vallas
- Tõhusaid meetodeid enese ja teiste seisundi juhtimiseks
- Parema arusaamise ennast ja teisi käivitavatest ja pidurdavatest teguritest

Teemad:
* Kuidas vaadata uue pilguga enda (ja teiste) tööd? Ning mis sellest uuest pilgust kasu on? Millised on inimese tavaliselt veel mitte piisavalt kasutatud ressursid?
* Efektiivsem energiakasutus. Suunatud energia – kuidas õppida reguleerima oma vitaalsust, energikasutust? Kuidas energia paremini jaotamise oskuse kaudu mitte väsida ja kuidas see praktilises elus käib? Kuidas luua energiat juurde?
* Kaasamiste eri vormid. Mida peaksid tegema selleks, et inimesi mitte ainult formaalselt, vaid ka emotsionaalselt kaasata?
* Hoiakute muutmine. Kuidas muuta suhtumisi? Kuidas muuta teiste inimeste (klientide, töötajate) hoiakuid?
* Ärevuse mahavõtmise tehnikad.
* Mis juhul on võimalik muuta väga pika aja jooksul tekkinud harjumusi (endal, teistel)?
* Kuidas tuua töökeskkonda mängulisust, või kuidas elevust ja aktiivsust panna tööülesannetesse, mitte töistesse vahepausidesse?
* Kuidas muuta pingelised situatsioonid mängulilseks? Tuua töökeskkonda sisse ootamatusi, mängulisust ja muuta seeläbi töökoha suhtlemisolukorrad paremaks?
* Kuidas välja rebida (nii ennast kui teisi) juba kujunenud, kuid ebaefektiivsetest mustritest?
* Sinu võimalused saata sõnumeid (nii verbaalseid kui mitteverbaaseid) ja avastada kasutamata võimalusi. Täpsem taju töötajatega suheldes.
* Enesejuhtimise tehnikad juhile. Kuidas valida mõtteviisi? Kuidas valida meelelaadi? Kogemust? Mida valida oma kogemusest?
* Enesekriitika jõud.
* Kuidas pingutada mängleva kergusega? Konstruktiivse harjutusi.
* Kuidas installeerida positiivseid kogemusi? Eheda positiivsuse jõud meeskonnas.
* Sisekõne saladuste jälil. Kuidas kinni püüda olulisi teemasid alateadvusest?
* Suhete potentsiaali avastamine. Millised on kontakti kaudu tekkivad võimalused?
* Kuidas sisevõitlustest väljuda võitjana? Nörrituse ületamine.
* Erinevate mänguliste elementide ja praktiliste ülesannete leidmine töökeskkonna erinevatesse ametitesse.

Ajakava kontaktkoolituse korral:
9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
10:00 - 11:30 Koolitus
11:30 - 11:45 Kohvipaus
11:45 - 13:15 Koolitus
13:15 - 14:00 Lõuna
14:00 - 15:30 Koolitus

Koolitus on suunatud juhtidele, spetsialistidele, ettevõtjatele ning kõigile neile, kes tunnevad huvi iseenda ning teiste käitumise ja mõtlemise vastu.

Koolituse soodushind on 449 eurot +km. Täishind on 499,00. Hinnale lisandub käibemaks 20%. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.

Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust.

Koolitaja Mare Pork
Mare Pork Koolitaja Mare Pork on konsultant ja juhtimiskoolitaja ning Tallinna Ülikooli kliinilise psühholoogia professor. Ta on hinnatud ekspert juhtimiskompetentsuse hindamisel ja arendamisel,oodatud esineja konverentsidel.Ta on läbi viinud tippjuhtide ja -spetsialistide aastaseid kursusi ning lühemaid koolitusi. Koolitustel on läbivateks teemadeks inimese valikute suurendamine, nii igapäevastes kriitilistes olukordades kui ka tõsiste kriiside lahendamisel. Tema armastatud teemadeks on teadvuse seisundite ja mõtlemise muutused, selge teadvuse Mindfulness ideed ja tehnikad, millel on nii elufilosoofiline kui ka äärmiselt praktiline mõõde. Nii eesti kui rahvusvaheliste meeskondadega organisatsioonid tellivad temalt koolitusi eelkõige juhtimispsühholoogia teemadel. Mare Pork koolitab eesti, inglise ja vene keeles.


Küsige pakkumist