Avatud koolitusedAvatud koolitused


Tagasiside andmine

Kuidas anda õigesti tagasisidet ja pidada raskeid vestlusi?
Usun, et oled nõus - organisatsioon saavutab tulemusi, kui töötajad teavad, milline on hea töö ja hea tulemus. Töötajad kurdavad aga tihti, et vajaka jääb nii kiitusest kui ka adekvaatsest kriitikast ehk siis hästi antud tagasisidest.

Tagasiside andmise koolitus on laiema fookusega kui arenguvestluste pidamise õppimine. Arenguvestlustele keskendumine organisatioonis justkui annaks signaali, et tagasisidestamine peaks toimuma kord aastas. Tegelikult on aga tagasiside igapäevane tööprotsessi osa, mille kaudu juhtida töötegijaid selles suunas, kuhu juhid ja visionäärid näevad, et peaks liikuma, selleks et organisatsioon oleks edukas ja täidaks oma missiooni. Tagasiside ei ole ainult juhtide ülesanne või privileeg, vaid sisaldab ka kolleegidevahelist suhtlust ning alt üles suhtlust.

Paljude jaoks ei ole tagasiside andmine lihtne ega loomulik tegevus ja ebamugavustunne aina kasvab kui koguneb kogemusi, et heatahtlik märkus päädib vestluspartneri suure emotsioonipuhanguga, millega ei osata midagi peale hakata. Ka teiste ideede ja ettepanekute kommenteerimine võib lõppeda solvumise või vihastamisega.

Õpime muuhulgas, millal tagasisidet anda, milline tagasisidevorm kellele sobib ja kellele mitte, kuidas tunda ära takistusi tagasiside vastuvõtmisel, kuidas hoolitseda selle eest, et vestlus “metsa ei läheks” ning teeme läbi mõned praktilised olukorrad.

Sihtgrupp: Spetsialistid, juhid, personalijuhid, projektijuhid, üksuste ja organisatsioonide juhid ning kõik need, kelle töö nõuab aeg-ajalt tagasiside andmist.

Tagasiside üks vorm on ka negatiivse tagasiside andmine või mõningatel juhtudel ka töösuhte lõpetamine. Siis on vestluse eesmärk töötajale teada anda, et selles rollis ta enam jätkata ei saa ning ta peaks meeskonnast või organisatsioonist välja liikuma. Kahjuks on mitmeid näiteid, kus inimene koondatakse või lastakse lahti ja alles nö teate kätte saamisel selgub, et temaga ei olda juba kaua rahul – siis on see uudis seda raskemini talutav. Inimest valdab tunne, nagu oleks teda lolliks tehtud ja temaga ebaväärikalt käitutud, mis vallandab temas viha ja ebaõigluse tunde ning sunnib ta kaitseseisundisse. Ta võib ähvardada oma õigusi juriidiliselt kaitsma asuda ning sotsiaalmeedias organisatsioonist „tõtt“ rääkida. Suhete taoline teravnemine ei ole aga möödapääsmatu. Raskeid vestlusi saab õppida pidama nii, et inimene on hoopis tänulik, et sa temaga väärikalt käitusid, kuigi vestluse sisu oli talle ebameeldiv.
Millistel juhtudel see koolitus sind kindlasti aitab?
 • Kui soovid paremini õppida väljendama nii positiivset kui ka negatiivset tagasisidet;
 • Kui su meeskonna liige ei tundu mõistvat, et sa ootad temalt hoopis muud;
 • Kui su meeskonna liige ei panusta nii, nagu ootad, aga sa ei oska seda viisakalt ja kontruktiivselt adresseerida;
 • Kui soovid parandada oma meeskonna tulemusi, riskimata oma inimesi pahandada või töömeeleolu rikkuda;
 • Kui sa oled otsustanud, et üks meeskonna liige peab lahkuma ja samas soovid, et see ei toimuks tüliga või organisatsiooni maine kahjustamisega.
 • Kui soovid õppida, kuidas pidada väärikalt koondamis- või muid lahkumisvestlusi.


 • Koolituse teemad on:
 • Millised oskused on olulised tagasiside andja puhul ja millised vastuvõtja puhul? Mille peaks selgeks saama?
 • Tagasiside vormid ja tagasiside andmise viisid.
 • Kuidas inimene tegelikult õpib? Õppimise ja tagasiside vastuvõtmise psühholoogia.
 • Mida me tänapäeval veel tagasisidestamisest teame? Emotsionaalne intelligentsus ja teadvelolek ning nende seos tagasisidestamisega.
 • Raskete vestluste meelespea. Mida ei tohi unustada?
 • Viime teadmised praktikasse! Harjutame tagasisidestamist.

 • Ajakava
  9:45 - 10:00 Saabumine
  10:00 - 11:30 Koolitus
  11:30 - 11:45 Kohvipaus
  11:45 - 13:15 Koolitus
  13:15 - 14:15 Lõuna
  14:15 - 15:45 Koolitus
  Koolitaja Kärt Kase
  Kärt Kase Kärt Kasel on üle 20 aasta kogemust personalijuhtimise vallas ja selle erinevates psühholoogilistes nüanssides, mis puudutab inimeste juhtimist. Ta on töötanud ehitus-, jae- ja hulgikaubanduse, ning tootmise ja teenindus- ning telekommunikatsiooniettevõtetes tippjuhtide meeskonnas ning nõustanud neid erinevatel personaliga seotud teemadel. Nii tööstus- ja organisatsioonipsühholoogia haridus Kanadas kui ka pikk töökogemus erinevates Eesti ettevõtetes on talle näidanud, et sarnased väärtused aitavad suuremat pühendumist luua ning mõjutavad positiivselt sooritust ehk tulemusi.

  Koolituse soodushind on 319+km, täishind 399+km. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust kohvipausideja lõuna ajal. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.

  Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust

  Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:  Registreeruge