KoolitusedAvatud koolitused


Professionaalne esinemine

Kuidas veenvalt ja meeldejäävalt kõneleda?

Martin Veinmann koolitab Millest see küll tuleb, et mõni inimene lausa naelutab meid end kuulama ja mõne teise puhul võib olla isegi pisut piinlik teda vaadata? Kuidas läks teie viimane esinemine? Kas see tuli sujuvalt ja loomulikult – tundsite end kõneledes vabalt ja enesekindlalt, esinesite kiirustamata ja närvitsemata, rõhutades olulist ja jõudes iga kuulajani? Võib-olla olete ka ise kogenud olukordi, kus ärevus nöörib kõri ja ei lase mõjuda enesekindla ja karismaatilisena?

Mida olete tundnud, kui teil palutakse öelda paar sõna enda kohta? Ilmselt on meil kõigil tulnud ette olukordi, kus tuleb ootamatult esineda tänukõnega või ennast enesekindlalt tutvustada. Paljude jaoks on tuttavad ka olukorrad, kus meie sõnad peavad kõlama usaldusväärselt, veenvalt ja kaasakiskuvalt. Kui palju olete vaeva näinud selleks, et see, mis on Teie jaoks oluline, jõuaks ka teiste jaoks olulisena kohale? Meie head mõtted väärivad ka head esitust. Kuidas seda aga saavutada?

See, kuidas Te räägite, mõjutab oluliselt seda, kuidas teist aru saadakse ja kui tõsiselt seda juttu võetakse. Tegelikult saab kõne oluliselt mõjusamaks muuta lihtsate vahenditega. Kas teadsite, et sõna lõpu täpsuses võib seisneda Teie jutu tähtsus? On vaja neid asju vaid teada ja pisut harjutada, ning oluline oskus ongi eluks ajaks olemas. Selleks aga, et tõhusalt õppida, on tagasiside väga vajalik. See koolitus pakub võimalust harjutada, saada tagasisidet ja näpunäiteid Eesti ühelt tippkoolitajalt selles vallas.

Tuntud koolitaja ja näitleja Martin Veinmann väidab, et esinemist saab õppida igaüks, kes seda soovib. Oskus õigesti kõnelda on aga esinemisoskuse alus. Õige kõnetehnika tõstab meie enesekindlust, lisab me mõtetele usutavust ja arusaadavust. See kõik vajab harjutamist, ent on ometi võimalik, et kõnelemine tuleb välja sama iseenesestmõistetavalt kui käimine.
Koolituselt saate:
 • teadmised, kuidas ennast veenvalt ja selgelt väljendada
 • näpunäited esinemisjulguse säilitamiseks
 • juhiseid, mille abil vältida esinemisvigu ja ületada kõnetakistusi
 • oskuse võimendada öeldut, kasutades selleks oma hääleaparaati (toon, tämber, tempo, intonatsioon)
 • ülevaate kõnetehnikast ja -psühholoogiast
 • teadmised, kuidas luua koheselt kontakti
 • nippe kõneoskuste harjutamiseks
 • oskuse saavutada väiksema energiaga parem tulemus

 • Koolituse teemad:
  Kõneleja töö iseendaga
  Kõneleja füüsiline ja psüühiline enesetunne. Kuidas mõjutab keha asend avalikku esinemist? Toetuspunkt ja pinged, õige hingamine. Kõne psühholoogiline ettevalmistus. Kuidas vabandeda krampidest ja jõuda enesekindluseni? Antakse kaasa soovitusi ja võtteid, mida kasutada enne esinemist.
  Mõtte edastamine kõnetehnikas.
  Kuidas väljendada ennast selgelt ja mõjusalt? Kõne psühholoogia ja tehnika. Kuidas kõnet liigendada? Olulised ja ebaolulised osad, loogiline ja psühholoogiline rõhk. Mis takistab kõnet ja kuidas takistustest üle saada? Tundmatu teksti esitamine. Kirjapandud kõne ettekandmine.
  Kuulaja usalduse võitmine.
  Kuidas võita ja hoida tähelepanu? Suhtlus kuulajatega. Kuidas saavutada kontakt?  Kõne mõjuvus. Kuidas esineda sundimatult ja usutavalt? Kuulamine ja kuulmine. Mis inimesi mõjutab? Mõistmine ja mõjumine. Kuidas panna kuulaja kujutlus tööle? Loogika, emotsioon, lugu, metafoor. Kuulaja usalduse võitmine.

  Koolituse soodushind on 369 eurot. Täishind on 439 eurot. Hinnale lisandub käibemaks 20%. Hind sisaldab koolitust ja koolitusmaterjale.  

  Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust
  Ajakava kontaktkoolituse korral:
 • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
 • 10:00 - 11:30 Koolitus
 • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
 • 11:45 - 13:15 Koolitus
 • 13:15 - 14:15 Lõuna
 • 14:15 - 15:45 Koolitus
 • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
 • 16:00 - 17:00 Koolitus

 • Sihtgrupp
  Koolitus on suunatud kõigile, kes soovivad esineda enesekindlalt, mõistetavalt ja mõjusalt.
  Koolitaja Martin Veinmann
  Martin Veinmann Koolitaja Martin Veinmann on Eesti Draamateatri näitleja ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli dotsent. 1972. aastast, mil Veinmann lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri V lennu, töötab ta Eesti Draamateatris. Teatri kõrvalt on ta esinenud hulgas filmides, telelavastustes ning seriaalides. 26 aastat õpetas Veinmann lavakõnet EMTA Kõrgemas Lavakunstikoolis, 2001. aastast esinemisoskusi koolitajana eri firmades. Martin Veinmann on pidanud üle 500 kõnekoolituse avalikus ja erasektoris. 2001. aastal ilmus tema raamat kõnest ja kõnetehnikast „Vajadus olla mõistetav“ (kordustrükk 2006).

  Küsige pakkumist