Koolitused


Mõtlemine muutuste ajal


Kas võite saaks olla rohkem kui kaotusi?! Valik ideid ja tehnikaid


Kas ka Sina oled mõelnud viimastel kuudel, et mis viga oli siis, kui seda üleilmse kriisi jama veel polnud ja kõik oli OK…? Aga katsu sa nüüd hakkama saada, kui miski pole enam endine?

Tõde on, et muudatuste eest pole me tegelikult kunagi kaitstud ning pärast praegust võib tulla uus määramatu olukord. Kas oskame järgmise kriisi jaoks praegu toimuvast parima osa kaasa võtta? Elus ja töös sõltub tegelikult väga palju sellest, kuidas me määramatusega oskame hakkama saada.

Kuidas taluda suuri muutusi töös ja elus ning neid parimal viisil ära kasutada? Kas võib võite olla isegi rohkem kui kaotusi? Kas on midagi, mida ma saaksin hetkel teha iseenda, kolleegide ja lähedaste aitamiseks? Mõned teist on ammu oodanud, et Mare Pork sel teemal sõna võtaks.

eil on hea meel teada anda, et Mare Porgil on koostöös ERE-koolitusfirmaga valminud hübriidkoolitus (mis tähendab virtuaalse ja kontaktkoolituse kooslust) teemal

See on koolitus, mis kasutab kriisi õppetunde pingetaluvuse (ja elurõõmu isetekitamise) oskuste harjutamiseks. Koolitus pakub teadmisi selle kohta, kuidas muutuste ajal mõelda, õpetab analüüsima oma olukorda ja leidma lahendusi erinevates kriisiolukordades, nii praeguses kui edaspidistes. Koolitus sisendab enesekindlust ja positiivset hoiakut ning õpetab tehnikaid, kuidas mõelda selgelt ja rahulikult igal ajal.

Meie arvates on tegemist kõige mõjusama koolitusega Eesti parimalt koolitajalt. Mare Pork jagab võimalusi kuidas mõelda olukordades, mis esmapilgul tunduvad lahendamatud ning annab kaasa soovitusi, mida saate kasutada kogu elu jooksul.

Koolitusel antakse osalejatele valik ideid ja tehnikaid, mida muutuste ajal kasutada. Vaatleme teemat kahes perspektiivis – lühemas ja pikemas:
1) kuidas tõsta oma pingetaluvust ja kontrollida neid olukordi, mis tunduvad kontrollimatuna (näiteks, kui üritad praegusel ajal kodukontoris tööd teha, aga samal ajal laps tahab tähelepanu või keskendumine on raskendatud muudel põhjustel)
2) kuidas säilitada kontroll ja hakkamasaamine pikemas perspektiivis (näiteks kui majanduslanguse tingimuses kaotad töö, kliendid või raha). Antakse praktilisi näpunäiteid, kuidas harjutada pingetaluvust ja konstruktiivsust kriitilistel aegadel.

Mare Pork: „See, millele keskendun, on tegelikult minu valida. Aga tihti seda ei teata. Ka see, mida läbi elan või väldin, on minu valida. Siin on vastutus selle eest, millele keskendume ja millised oleme. Inimese psüühiline energia on ressurss, mida on võimalik õppida ise juurde tekitama. Samuti on teada uusimatest aju-uuringutest, et positiivsust ja elurõõmu saab teadlikult harjutades, oma tähelepanu fookust muutes suurendada“.

Mare Pork ütleb, et õnneks on nii, et sinu iga järgmine mõte, tunne, mis tekib – sa saad igal ajahetkel sekkuda, kui seda tead. Ning see, mis mõte/tunne järgmisena tuleb, seda saab valida ja otsustada. Kuigi see esmapilgul keeruline tundub, peitub selles oskuses ometi saladus, kuidas juhtida oma negatiivseid mõtteid ja tundeid konstruktiivsuse suunas. Hea uudis on, et meil kõigil on võimalik igal hetkel end uuesti luua, st igal hetkel sekkuda ja muuta oma suhtumist, mõtlemist või tundeid. Kuidas seda aga praktilises elus teha? Mare Pork jagab tehnikaid, mis aitavad meil endid jälgida, kinni püüda ebaefektiivseid mõtlemismustreid ning asendada neid toimivamatega. Koolitus on igal juhul praktiline, keskendudes tehnikatele, mida osalejad saavad kohe kasutama hakata.

Koolituse teemad:
* Kas oskame järgmise kriisi jaoks parima osa kaasa võtta?
* Kas oskame järgmise kriisi jaoks praegu toimuvast parima osa kaasa võtta?
* Mis teeb muutused raskeks? Muutustega kaasnevad ohud ja hädad.
* Määramatus ja vastandlikud tunded – kaks kõige suuremat psühholoogilist väljakutset, millega toimetulek määrab inimese emotsionaalse stabiilsuse.
* Kuidas nii töös kui eraelus negatiivsetesse tunnetesse mitte liiga kauaks kinni jääda?
* Mida tähendab ärevate mõtete lõpuni mõtlemine ja kuidas seda teha?
* Kuidas juhtida oma meeleolu (ärevust, hirmu) või rahustada teisi?
* Kuidas kannatada välja määramatust? Pidevaid muutusi?
* Kui kiiresti ja mil määral oleme võimelised sekkuma oma spontaanselt tekkinud emotsiooni?
* Oma sisemaailma sündmuste mõju jälgimine kui psüühiline lisaressurss. Sisemise vabaduse suurenemise võimalused vaatleja positsiooni tõttu.
* Tehnikaid muutuste ajal kasutamiseks - keskendumis-, otsustamis- ja tajutäpsuse harjutusi
* Rõõmustamise 3 vajalikku etappi. Positiivse jagamine ja salvestamine.
* Pingutamine ja õnnestumine peale pingutust – kuidas see mõjutab meie ajukeemiat ja õnnetunnet?
* Tagantjärele-tarkuse kasutusvõimalusi kriitiliste olukordade lahendamisel.
* Pingetaluvuse tõstmise kiirtehnikad osalejate poolt toodud näidete alusel.


Koolitus toimub kahes osas, millest üks toimub veebiseminarina 29. mail 2020 ning jätkub kontaktkoolitusena 18. juunil. Kokku planeerime kolm koolitust. Teine koolitus toimub 13. ja 27. augustil, kolmas 11. ja 25.septembril. Kahe koolituse vahel individuaalkonsultatsiooni võimalused.

Nagu ERE koolitused ikka, on tegemist väikese rühma koolitusega, et tagada vajalik individuaalne lähenemine, piirame rühma suuruse 10 osalejaga.

Registreerumine aadressil registreerimine@erekoolitus.ee. Peale arve tasumist saadetakse Teile link veebiseminaril osalemiseks. Peale koolitust on veebiseminar järelevaadatav ühe nädala jooksul.

Koolitus kestab mõlemal päeval kolm akadeemilist tundi (3x45 min).

Hind käibemaksuta 299 eurot, kiiretele reageerijatele kuni jaanipäevani (24.06) 259 eurot. Hinnale lisandub käibemaks 20%. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, kontaktkoolituse puhul ka suupisteid ja kohvi/teed hommikukohvi ja kohvipausi ajal.

Ajakava kontaktkoolituse korral mõlemal päeval:
 • 10:00 - 11:30 Koolitus
 • 11:30 - 11:45 Paus
 • 11:45 - 12:30 Koolitus


 • Rohkem informatsiooni koolitajate ja koolituste kohta leiate meie kodulehelt www.erekoolitus.ee, või kirjutades aadressile info@erekoolitus.ee. Registreerimise tingimustega tutvuge meie kodulehel: http://erekoolitus.ee/ere/tingimused.php.

  Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:
  - registreeruge meie kodulehel, vajutades koolituse juures linki Registreeru!
  - saatke registreerumissoov aadressil registreerimine@erekoolitus.ee
  - helistage telefonil 6843211 või 56644381


  Koolitaja Mare Pork
  Mare Pork Koolitaja Mare Pork on konsultant ja juhtimiskoolitaja ning Tallinna Ülikooli kliinilise psühholoogia professor. Ta on hinnatud ekspert juhtimiskompetentsuse hindamisel ja arendamisel,oodatud esineja konverentsidel.Ta on läbi viinud tippjuhtide ja -spetsialistide aastaseid kursusi ning lühemaid koolitusi. Koolitustel on läbivateks teemadeks inimese valikute suurendamine, nii igapäevastes kriitilistes olukordades kui ka tõsiste kriiside lahendamisel. Tema armastatud teemadeks on teadvuse seisundite ja mõtlemise muutused, selge teadvuse Mindfulness ideed ja tehnikad, millel on nii elufilosoofiline kui ka äärmiselt praktiline mõõde. Nii eesti kui rahvusvaheliste meeskondadega organisatsioonid tellivad temalt koolitusi eelkõige juhtimispsühholoogia teemadel. Mare Pork koolitab eesti, inglise ja vene keeles.

  Küsige pakkumist