Koolitused


Kuidas tõsta pingetaluvust?


Psühholoogia praktikum siseenergia “tootmiseks” ja salvestamiseks


Miks inimesed põrkavad nii sageli negatiivsete tunnete otsa ning pahatihti jäävad sinna kinni? Ärevus, pinge, viha, solvumised – kõik see tuleb meile nii töises kui ka eraelus ju nii tuttav ette, ning kõik see röövib halastamatult meie aega ja energiat. Kas saaks ka teisiti? Mare Pork ütleb, et sageli inimesed lihtsalt ei tea või ei oska tahta neist pingeist vabanemist, ometi on see võimalik ja vajalik.

Mare Porgi üks viimaste aastate õpetussuundi on enesejuhtimise repertuaari mitmekesistamine - emotsioonide juhtimisele lisaks teadveloleku võimalused. Nii enese kui ka teiste inimeste rahulolu ja rõõmustamisoskuse saavutamine ei ole sugugi nii triviaalne kui esmapilgul võib paista. Selles peitub sügav teadmine omaenese ressursside paremast kasutamisest oma elu ja meeleolu kujundamisel, samuti teiste inimeste meeleolu mõistmisel ja suunamisel.

Kuidas ja mil määral saame ise kindlustada järjest suuremat (tööga, eluga) rahulolu, nii endas kui oma kolleegides? Kuidas säilitada samal ajal tasakaalukus ja innukus? Kuidas mitte lasta end häirida teiste inimeste meeleoludest või tegevustest? Kuidas omaenese või oma tiimi töösse installeerida indu ja positiivseid kogemusi, suunata tasakaalu ja rahu enda ja teiste inimeste seisunditesse? Kuidas muuta energilisus ja pingetaluvus püsivaks? Kuidas säilitada (töö)rõõm ja rahulolu iseendas? Kuidas muuta teiste hoiakuid?

Tuntud koolitaja ja psühholoog Mare Pork teab, kuidas seda teha. Nagu ikka, on Mare Pork oma koolitustega pisut oma ajast ees. Tõed, mida ta tutvustas juhtidele juba 10 aasta eest, on täna igapäevajuhtimises laialt kasutusel. Mindfulness ja moodsad keskendumistehnikad olid tema õpilastel katsetamisel juba siis, kui Eestis selle buumi veel polnud. Nüüd õpetab ta Sind kasutama ressursse, mis on kindlasti olulised ka 10 aasta pärast ja mida õppima ja harjutama tuleks hakata täna. Koolitusel õpetab Mare Pork, kuidas luua enda ja ümbritsevate inimeste meeleolu ja energiat nii, et tööst ei tekiks tüdimust ja et “väsimus oleks ka mõnus”.

Mare Pork: „Koolitus õpetab, kuidas lõigata kestvat kasu kriisidest, kuidas pingutades jääda ise ka ellu. Me õpime, kuidas jätta omaenese töösse alles ning lisada teiste töösse rõõmu- ja rahulolutunnet, mitte ainult eesmärke ja pingutust, ning kuidas juht saaks muuta iseenese ja teiste mõtlemist läbi suhtumise muutuse.“

Teoreetilise koolituse kõrval on siin samaväärne rõhk praktiliste, tegelikust elust tulenevate kogemuste vahetamisel ja analüüsil.

Koolituselt saad:
- Oskused jaotada oma energiat paremini ja seeläbi vähem väsida
- Oskuse modelleerida teiste inimeste tööd ja suhtumist
- Teadmisi tänapäevastest seisukohtadest psüühilise energia ja mängulisuse kasutamisest
- Tõhusaid meetodeid enese ja teiste seisundi juhtimiseks
- Parema arusaamise ennast ja teisi käivitavatest ja pidurdavatest teguritest


Teemad:
* Kuidas vaadata uue pilguga enda (ja teiste) tööd? Ning mis sellest uuest pilgust kasu on? Millised on inimese tavaliselt veel mitte piisavalt kasutatud ressursid?
* Efektiivsem energiakasutus. Suunatud energia – kuidas õppida reguleerima oma vitaalsust, energikasutust? Kuidas energia paremini jaotamise oskuse kaudu mitte väsida ja kuidas see praktilises elus käib? Kuidas luua energiat juurde?
* Rõõmustamisoskus kui juhi ja enesejuhi tähtis tööriist. Rõõmustamist väärt olukordade salvestamine. Positiivsuse harjutamise võimalused.
* Hoiakute muutmine. Kuidas muuta suhtumisi? Kuidas muuta teiste inimeste (klientide, töötajate) hoiakuid? Kaasamiste eri vormid. Mida peaksid tegema selleks, et inimesi mitte ainult formaalselt, vaid ka emotsionaalselt kaasata?
* Kuidas välja rebida (nii ennast kui teisi) juba kujunenud, kuid ebaefektiivsetest mustritest?
* Sinu võimalused saata sõnumeid (nii verbaalseid kui mitteverbaaseid) ja avastada kasutamata võimalusi. Täpsem taju töötajatega suheldes.
* Enesejuhtimise tehnikad juhile. Kuidas valida mõtteviisi? Kuidas valida meelelaadi? Mida valida oma kogemusest?
* Kuidas pingutada mängleva kergusega? Konstruktiivse harjutusi.
* Kuidas installeerida positiivseid kogemusi? Eheda positiivsuse jõud meeskonnas.


Ajakava kontaktkoolituse korral:
 • 9:30 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
 • 10:00 - 11:30 Koolitus
 • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
 • 11:45 - 13:15 Koolitus
 • 13:15 - 14:00 Lõuna
 • 14:00 - 15:30 Koolitus


 • Koolitus on suunatud juhtidele, spetsialistidele, ettevõtjatele ning kõigile neile, kes tunnevad huvi iseenda ning teiste käitumise ja mõtlemise vastu.

  Koolituse soodushind on 449 eurot +km. Täishind on 499 eurot. Hinnale lisandub käibemaks. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras

  Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust.

  Rohkem informatsiooni koolitajate ja koolituste kohta leiate meie kodulehelt www.erekoolitus.ee, või kirjutades aadressile info@erekoolitus.ee. Registreerimise tingimustega tutvuge meie kodulehel: http://erekoolitus.ee/ere/tingimused.php.

  Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:
  - registreeruge meie kodulehel, vajutades koolituse juures linki Registreeru!
  - saatke registreerumissoov aadressil registreerimine@erekoolitus.ee
  - helistage telefonil 6843211 või 56644381


  Koolitaja Mare Pork
  Mare Pork Koolitaja Mare Pork on konsultant ja juhtimiskoolitaja ning Tallinna Ülikooli kliinilise psühholoogia professor. Ta on hinnatud ekspert juhtimiskompetentsuse hindamisel ja arendamisel,oodatud esineja konverentsidel.Ta on läbi viinud tippjuhtide ja -spetsialistide aastaseid kursusi ning lühemaid koolitusi. Koolitustel on läbivateks teemadeks inimese valikute suurendamine, nii igapäevastes kriitilistes olukordades kui ka tõsiste kriiside lahendamisel. Tema armastatud teemadeks on teadvuse seisundite ja mõtlemise muutused, selge teadvuse Mindfulness ideed ja tehnikad, millel on nii elufilosoofiline kui ka äärmiselt praktiline mõõde. Nii eesti kui rahvusvaheliste meeskondadega organisatsioonid tellivad temalt koolitusi eelkõige juhtimispsühholoogia teemadel. Mare Pork koolitab eesti, inglise ja vene keeles.

  Küsige pakkumist