Avatud koolitusedAvatud koolitused


Juhi tervis ja stressi kuhjumise vältimine

Tervisliku toitumise tõed ja müüdid ning tänapäevased teadmised emotsioonide ja suhete juhtimisest.


Koolitajad Janika Koch-Mäe ja Elina Siilbek


Koolituselt saate:
* teadmised, kuidas enese negatiivsete emotsioonidega hakkama saada
* näpunäited pingeolukordades suhtlemiseks ja keerulistes olukordades toimetulekuks
* juhiseid, mille abil vältida suhtlemisvigu ja ületada keerulisi olukordi
* teadmised kõige viimastest tänapäevastest soovitustest tervisliku toitumise ja arukate liikumisharjumuste kohta
* teadmised toitumise ja liikumise müütidest ning vähetõhusatest meetoditest
* juhiseid tervislikuks toitumiseks ning liikumiseks


I osa

Tänapäevased teadmised emotsioonide ja suhete juhtimisest.

Kui paluda juhtidel kirjeldada, mis teeb nende töö pingeliseks või millised tegurid on tööprotsessis kõige keerulisemad, jõuame ikka ja jälle inimeste ja suheteni. Ka suurte projektide juhid väidavad sama – ei finantsid, vead protsessis ega töövahendid ei saa projektide ebaõnnestumisel määravaks, vaid hoopis see, kui inimesed ei pea tähtaegadest kinni, tehtud kokkulepped ei pea, üksteisest ei saada aru, töös tekivad pinged ning vahel läheb endal silme eest mustaks. Kuidas suhetest tekkivaid pingeid töös vältida ning erinevaid suhtepingeid inimeste vahel lahendada? Kuidas tagada, et poleks vastastikuseid solvumisi või tagarääkimisi ning et tekkinud probleemidest omavahel räägitaks? Kuidas juhtida enese emotsioone ning aidata oma inimestel endi omadega hakkama saada? Kas oleks võimalik taluda paremini tagasilööke ja keskenduda oluliselt osavamalt? Mida on teadus saanud uut teada meie ajust ja selle toimimisest ning milline suhe on sellel kõigel meie igapäevaste stressiga toimetulekul ja emotsioonidega hakkamasaamisel? Kuidas osata ise oma mõtteid ja tundeid teistele arusaadavaks teha nii, et keegi ei solvuks? Neile ja teistelegi praktilistele küsimustele same koolituspäeva jooksul vastuse.

II osa

Juhi tervis. Tervisliku toitumise tõed ja müüdid.

On asju, mida me ei saa lükata kaugustesse, millega tuleb tegeleda nüüd, praegu. Me kõik teame, et tervis on meie kalleim vara, täisväärtusliku elu alus. Ometi sellest töises kontekstis sageli ei räägita, justkui poleks meie töövõimel tervisega mingit pistmist. Ometi on ja väga palju. Janika Koch-Mäe räägib tervisliku toitumise põhitõdedest, kummutab toitumisega seotud müüte ja arutleb, kuidas ise oma tervist läbi toitumise hoida ja parandada. Muuhulgas saad teada, mida, kui palju ja miks süüa ning kogud praktilisi näpunäiteid igapäevaseks eluks. Veidi räägime ka liikumisest, kuna seegi on tervise seisukohast väga oluline. Kuidas seda piisavalt ja õigesti teha ning milline treening on mõtekaim?

Teemad:
Kuidas maandada nii enda kui teise poole emotsioone pingelises situatsioonis?
Kuidas maandada vestluspartneri pinget või agressiivsust?
Kuidas öelda keerulisi või negatiivseid sõnumeid kolleegile?
Kuulamis- ja peegeldamistehnikad – milleks neid vaja on ja kuidas need päris-elus töötavad?
Kuidas anda negatiivset tagasisidet teisele nii, et see ei solvuks?
Milline on kõige olulisem oskus konfliktide lahendamisel ning inimeste kaasamisel ja endaga ühele nõule saamisel?
Enesejuhtimine keerulistes olukordades – mida teha, et ise igas olukorras rahulikuks jääda?
Millised on minu võimalused oma seisundi või meeleolu juhtimisel?
Kuidas taluda paremini tagasilööke ja keskenduda oluliselt osavamalt?
Mida on teadus saanud uut teada meie ajust ja selle toimimisest ning milline suhe on sellel kõigel meie igapäevaste stressiga toimetulekul ja emotsioonidega hakkamasaamisel?
Millised on levinudmad toitumisega seotud müüdid?
Kuidas oma tervist läbi toitumise hoida ja parandada?
Mida, kui palju ja miks süüa?
Kuidas liikuda piisavalt ja seda õigesti teha ning milline treening on mõtekaim?

Ajakava
 • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
 • 10:00 - 11:30 Koolitus
 • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
 • 11:45 - 13:15 Koolitus
 • 13:15 - 14:15 Lõuna
 • 14:15 - 15:45 Koolitus
 • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
 • 16:00 - 17:00 Koolitus

 • Pakub huvi? Küsige koolitajalt endalt lisainfot telefonil 5099885.

  Koolituse soodushind on 339 eurot +km. Täishind on 399 eurot +km. Hind sisaldab: koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust: lõunasööki ja kolme kohvipausi.

  Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust

  Kahepäevase koolituse soodushind on 622 eurot +km. Täishind on 699 eurot +km. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust lõunapausi ja kohvipauside ajal kolme koolituspäevajooksul. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.

  Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust

  Koolitajad Elina Siilbek ja Janika Koch-Mäe

  Janika Koch-Mäe on personaaltreener ja toitumisnõustaja, kes on selles vallas tegutsenud juba 15 aastat. Ta on läbinud personaaltreenerite koolituse ja toitumisnõustaja õppe Annely Sootsi Tervisekoolis ning on end pidevalt täiendanud nii treenimise vallas kui ka toitumise teemadel ning on kursis tänapäevaste seisukohtadega mõlemas vallas. Janika omab mitut rahvusvahelist personaaltreeneri litsentsi, EOK V taseme kutsetunnistust aeroobikas ning kulturismis ja fitnessis. Lisaks igapäevasele tööle inimeste treenimise ja toitumisalase nõustamise näol on Janika tegev ka Eesti Kulturismi- ja Fitnessi Liidus juhatuse liikme ja kutsekomisjoni esinaisena ning Eesti Personaaltreenerite Liidus personaaltreenerite koolitajana.

  Elina Siilbek on on praktilise juhtimiskogemusega koolitaja juba viimased 20 aastat ning olles saanud nii operatiivjuhtimise kui ka strateegilise personalijuhtimise kogemuse, rakendab ta saadud teadmisi nii igapäevases töös kui ka koolituste läbiviimisel. Ta on töötanud palju inimestega ja teab, kuidas saavutada tulemusi läbi pühendunud töötajate. Tal on magistrikraad psühholoogias ja pedagoogikas, tema sügavamad huvivaldkonnad on suhtlemis-, isiksusepsühholoogia ja organisatsioonipsühholoogia. Elina on käivitanud Äripäeva Koolituskeskuse ja Rocca al Mare Koolituskeskuse ning olnud Äripäeva personalitöö käsiraamatu kaasautor. Ta on koolitanud tipp- ja keskastme juhte isiksusepsühholoogia, personalivaliku, motiveerimise ja juhtimise teemadel ning kaasatud projekti “Tagasi kooli”, kus õpetab abituriente. Samuti on ta Koostööoskuste Keskuse liige, aitamaks viia suhtlemis- ja koostööoskusi gümnaasiumiõpilasteni. Ta konsulteerib mitmeid ettevõtteid juhtimisvaldkonnas ning juhib ise praegu 50 töötajaga organisatsiooni.

  Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:  Registreeruge