KoolitusedMartin Veinmanni esinemisoskuste koolitus jätkukoolitusena


Esinemiskindluse saavutamise tehnikad

Kuidas olla kõnelemisel enesekindel ning kasutada õigesti oma häält ja kehakeelt?

Martin Veinmann koolitab Fakt on see, et kõnelemise puhul ei piisa vaid sellest, mida öelda tahame. Kõnelemine pole vaid meie tarkuse või teadmiste asi, see pole vaid mentaalne protsess, vaid psühhofüüsiline tegevus. Tihti me valdame väga hästi teemat, kui meil on vaja midagi teistele öelda, meil on selge eesmärk, me tahame, et see eesmärk täituks, aga millegipärast tunneme ikka end ebakindalt ja meie sõnum ei jõua pärale nii, nagu sooviksime.

Esinemiskindluse saavutamine ei sõltu vaid teadmiste hulgast. Meie keha võib meid kas reeta või aidata. Esinemiskindlus sõltub väga palju sellest, kuidas me ennast oma kehas tunneme ja kuidas oma häält kasutada oskame. Ole sa juht, õpetaja või poliitik, ikka on vaja kedagi veenda, oma esinemise kaudu kaasa haarata, mõjus olla.

Usun, et olete kuulnud või lugenud, et see, mida te ütlete, on märksa väiksema tähtsusega kui see, KUIDAS te ütlete. Kas teadsite, et vaid 7% sellest, kuidas meid tajutakse ja mõistetakse, tuleb sõnade kaudu, nende sisust ja tähendusest? Samas 38% % kogu infost antakse hoopis hääle (tempo, intonatsioon, tämber jm) kaudu. Ning 55% meie sõnumist kannab edasi visuaalne pilt ehk meie keha. Kuidas seda võimsat sõnumiedastajat siis paremini ära kasutada ja miks seda ometi ei tehta? Sest teadmisest üksi ei piisa.

Teadmine, kuidas oleks õige, jääb paraku sageli omaette ja me ei oska seda oma kehaga ühendada. Üksinda harjutamine ei pruugi samuti aidata. Peab katsetama. Võib ju ka kodus üksi treenida, aga selleks, et asi edeneks, on vaja juhendajat ehk teist kõrva, kelle kaudu te suudaksite oma kõrva ühendada ja selle kaudu õige tulemuse ära tunnetada. Sellepärast pakumegi välja koolituse, kus suur osakaal on praktilisel harjutamisel kogenud koolitaja juhendamisel.

Martin Veinmanni professionaalse esinemise koolitus Esinemiskindluse saavutamise tehnikad annab võimaluse harjutada turvalises keskkonnas ja kogenud koolitaja käe all, kuidas paremini kasutada oma häält, oma keha, et saavutada parem esinemiskindlus ja –oskus.

Koolitus on suunatud nii edasijõudnutele kui neile, kes tahavad oma kõnelemisoskusi veel arendada. Koolitus sobib jätkukoolitusena ka neile, kes on läbinud kõneoskuste koolituse kas Invictas, Äripäevas, ERE koolitusel või ettevõtte sisekoolitusena, ent tahaksid end selles vallas edasi arendada. Koolitus on mõistetav ja jõukohane ka neile, kes varasematel kõnekoolitustel pole käinud.

Mida koolitusel õpitakse? Meil on teile uudis: keha teab enne, mida me mõtleme ja kuidas seda ütlema hakkame. Keha ja vaimu väga eraldada pole võimalik, neid ei saa vaadata lahus, tihti käitub ka mõte keha järgi. Keha lükkab meid rääkima nii või naa. Seepärast õpime oma keha hoiakut, häält ja asendit kontrollima. Õpime, kuidas tunda end esinedes alati hästi. Koolitus aitab tundma õppida oma füüsist ja hääle võimalusi, teha tööd raskete häälikukombinatsioonidega ja muuta oma kõne lihtsate vahenditega palju mõjusamaks.

Koolitus annab:

* teadmised sellest, kuidas kõneleda enesekindlalt ja mõjusalt;
* nõuandeid suurema esinemisjulguse ja parema esinemisvalmiduse saavutamiseks;
* kasulikke harjutusi oma kõneoskuste treenimiseks ja oskuse end iseseisvalt edasi arendada;
* praktilise kogemuse enese keha ettevalmistamisest kõnelemiseks;
* teadlikkuse oma hääleaparatuuri vahenditest ja võimalustest kõne mõjusamaks muutmisel;
* oskuse saavutada väiksema energiaga parem tulemus.
* soovitusi ja võtteid, mida kasutada enne esinemist.

Ühepäevase koolituse teemad:

Töö häälega. Hääle tervishoid.
Kuidas ebakindlus häälde ronib?
Mismoodi kõnelemine võib häälele kahju teha?
Mida teha, kui omaenese hääl ei meeldi?

Mikrotasand – kuidas hääl on seotud suhetega:
- sotsiaalsete suhetega,
- enesehinnanguga,
- ümbrusega.
Mida sellistel puhkudel teha?
Mismoodi artikulatsioon võib hakata häälele vastu töötama?
Kuidas saaks ebakindlust hääles kaotada?

Keha pingevabastus
Äratusprogramm.
Füüsiliste takistuste kõrvaldamine.
Keha tahte äratamine.
Enese ja keha häälestamine enne tähtsat esinemist.

Hingamine
Õige hingamine.
Hääle vabastamine.

Hääl
Hääletreening.
Pingetest vabanemine

Artikulatsioon
Õige artikulatsioon.
Harjutused.

Ajakava

9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
10:00 - 11:30 Koolitus
11:30 - 11:45 Kohvipaus
11:45 - 13:15 Koolitus
13:15 - 14:15 Lõuna
14:15 - 15:45 Koolitus
15:45 - 16:00 Kohvipaus
16:00 - 17:00 Koolitus

Koolitaja Martin Veinmann
Martin Veinmann Martin Veinmann on Eesti Draamateatri näitleja ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli dotsent. 1972. aastast, mil Veinmann lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri V lennu, töötab ta Eesti Draamateatris. Teatri kõrvalt on ta esinenud hulgas filmides, telelavastustes ning seriaalides. 1990. aastast õpetab Veinmann lavakõnet EMTA Kõrgemas Lavakunstikoolis, 2001. aastast esinemisoskusi koolitajana eri firmades. Martin Veinmann on pidanud üle 200 kõnekoolituse avalikus ja erasektoris. 2001. aastal ilmus tema raamat kõnest ja kõnetehnikast „Vajadus olla mõistetav“ (kordustrükk 2006).

Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või