KoolitusedTellitavad koolitused


Organisatsiooni või üksuse väärtuste kaardistamise töötuba

Sisekoolitus ettevõtetele ja asutustele

Väärtused on need, mis ankurdavad meie kõiki tegemisi. Need väljenduvad meie mõtteavaldustes ja käitumises. Organisatsioonis on koostöö, teineteise mõistmine ja sellest tulenevalt ka tulemuslikkus suurem, kui väärtused on jagatud. Enne on aga oluline tuvastada, millised meie väärtused on.

Miks me üldse peame väärtustele mõtlema ja miks see on nii oluline? Kui organisatsioon luuakse tihti käputäie töötajatega, siis arengufaasis võib töötajate lisandumine olla väga kiire. Samuti võib olla, et töötajad vahetuvad kiiresti kas sellepärast, et paljud lähevad lapsehoolduspuhkusele/uutele väljakutsetele ja tööle tulevad nende asendajad, või siis on üldiselt tööjõu voolavus kõrge. Selleks, et veenduda, et oleme kõik ühe asja eest väljas, on vaja arutleda, millised on meie ühised väärtused, kuidas me oma tööd teeme, teistega suhtleme ja tulemusteni jõuame. Ka enne suuremate muutuste ette võtmist on hea teada, mille eest me üldisemalt seisame – see võib muutusi panna hoopis teise vaatenurga alt nägema ning mobiliseerida meeskond ühiseks pingutuseks. Samas võib see olla rahustav teadmine, kui selgub, et vaatamata argipäeva hõõrumistele, mida kõigil aegajalt ette tuleb, on olemas palju suurem ja olulisem osa, mis meid siiski kõiki ühendab.

Hea on töötuba läbi viia nii, et juht saaks ise osaleda ja olla samas selles protsessis üks meeskonnaliige – siis on protsess demokraatlikum ja kaasavam ning pole nii tugevat sotsiaalset survet juhi mõtetega nõustuda.

Millistel juhtudel see töötuba sobib?
 • Kui soovid, et meeskond jõuaks oma töös uuele tasemele;
 • Kui soovid meeskonnaga koos väärtuste teemal rääkida ning üheskoos neid meelde tuletada;
 • Kui tegemist on uueneva või uuenenud meeskonnaga;
 • Kui kuulud värskesse meeskonda;
 • Kui meeskonnas on pidevaid igapäevapingeid ja nääklusi;
 • Kui soovid muutusi ellu viia ning muutuste tõrksust oma meeskonnas leevendada.


 • Töötuba sobib hästi sisekoolitusena kas meeskonnakoolituse või strateegiapäeva raames. Kestvus on orienteeruvalt 4 akadeemilist tundi (4x45 min).

  Töötoa sisuks on olulistele väärtustele ühiselt tähenduse loomine ja kokku leppimine, millised neist on meeskonna jagatud väärtused ning töötoa aluseks on oluliste väärtuste kaardistamine S.Covey mudeli järgi.

  Poolepäevase töötoa viib läbi arengutreener ja koolitaja Kärt Kase.

  Töötoa hind sõltub osalejate hulgast ja koolituse toimumise kohat. Küsi pakkumist!


  Koolitaja Kärt Kase
  Kärt Kase Kärt Kasel on üle 20 aasta kogemust personalijuhtimise vallas ja selle erinevates psühholoogilistes nüanssides, mis puudutab inimeste juhtimist. Ta on töötanud ehitus-, jae- ja hulgikaubanduse, ning tootmise ja teenindus- ning telekommunikatsiooniettevõtetes tippjuhtide meeskonnas ning nõustanud neid erinevatel personaliga seotud teemadel. Nii tööstus- ja organisatsioonipsühholoogia haridus Kanadas kui ka pikk töökogemus erinevates Eesti ettevõtetes on talle näidanud, et asjakohane tagasiside on üks olulisemaid ettevõtte edukuse tegureid.