KoolitusedMartin Veinmanni esinemisoskuste koolitus


Professionaalne esinemine

Kuidas veenvalt ja meeldejäävalt kõneleda?

Millest see küll tuleb, et mõni inimene lausa naelutab meid end kuulama ja mõne puhul võib teda olla isegi pisut piinlik kuulata? Me kõik oleme kuulnud esinejaid, kelle jutt võib küll olla huvitav, ent ei jõua meieni: see on raskesti mõistetav, ebakindel, kaob kõneleja ärevusse või lihtsalt ei kosta esimesest reast kaugemale. Samas suudab mõni teine esitada oma seisukohti nii selgelt, veenvalt ja enesekindlalt, paneb end kuulama ja tõmbab meid oma ideedega vaevata kaasa, et see teeb lausa kadedaks.

Kuidas te tundsite end viimati avaliku esinemise ajal? Kas see tuli loomulikult ja iseenesest – hääle iseloom sobis olukorraga, rõhud olid seal, kus vaja, käed ei higistanud, hingamine oli ladus  ja olek enesekindel? Võib-olla olete ka ise neid olukordi kogenud, kus ärevus nöörib kõri ja ei lase meil mõjuda enesekindla ja karismaatilisena?

Mida olete tundnud, kui teil palutakse öelda paar sõna enda kohta? Või on Teil tulnud ette olukordi, kus tuleb ootamatult esineda tänukõnega? Kui palju olete vaeva näinud selleks, et see, mis on Teie jaoks oluline, jõuaks ka teiste jaoks olulisena kohale?

Meie head mõtted väärivad ka head esitust. Kuidas seda aga saavutada?

Tuntud koolitaja ja näitleja Martin Veinmann väidab, et esinemisoskus ei ole kaasasündinud anne, see on kunst, mis on meile kõigile jõukohane – kui me vaid soovime seda õppida. Esinemisoskuse tuum on oskus õigesti kõnelda. Õige kõnetehnika tõstab meie enesekindlust, lisab me mõtetele usutavust ja arusaadavust. See kõik vajab harjutamist, ent on ometi võimalik, et kõnelemine tuleb välja sama iseenesestmõistetavalt kui käimine.

See, kuidas Te räägite, mõjutab ju oluliselt seda, kuidas teist aru saadakse ja kui tõsiselt seda juttu võetakse. Tegelikult saab kõne oluliselt mõjusamaks muuta lihtsate vahenditega. Kas teadsite, et sõna lõpu täpsuses võib seisneda Teie jutu tähtsus? On vaja neid asju vaid teada ja pisut harjutada, ning oluline oskus ongi eluks ajaks olemas. Selleks aga, et tõhusalt õppida, on tagasiside väga vajalik. See koolitus pakub võimalust harjutada, saada tagasisidet ja näpunäiteid Eesti ühelt tippkoolitajalt selles vallas.
See meeleolukas ja haarav koolitus on suunatud kõigile, kes soovivad lihvida oma esinemisoskust. Eriti väärtuslikuks muudavad selle praktilised harjutused Martin Veinmanni isikliku süsteemi põhjal, mis toetub aastatepikkusele lava- ja õpetamiskogemusele. Koolitusel antakse nõu, kuidas muuta oma kõne veenvamaks ja tulemusrikkamaks, ja seda kõike ennast muutmata.
Koolituselt saate:
 • oskuse oma mõtteid selgelt, veenvalt ja arusaadavalt esitada
 • suurema esinemisjulguse ja -valmiduse saavutamise näpunäited
 • juhiseid, mille abil vältida esinemisvigu ja ületada kõnetakistusi
 • teadmised, kuidas võimendada öeldut, kasutades selleks oma hääleaparaati (toon, tämber, tempo, intonatsioon)
 • arusaama kõne psühholoogiast ja tehnikast
 • teadmised, kuidas luua koheselt kontakti
 • kasulikke harjutusi oma kõneoskuste treenimiseks
 • oskuse saavutada väiksema energiaga parem tulemus

 • Koolituse teemad:
  Mina kui kõneleja. Töö iseendaga.
  Kõneleja füüsiline ja psüühiline enesetunne. Millised probleemid seostuvad avaliku esinemisega ja rääkimisega? Keha asend kõnelemis- ja suhtlemisharjumuste kujundajana. Toetuspunkt ja pinged. Kuidas õigesti hingata? Hingamise põhiprobleemid. Kõneleja psüühilise ettevalmistuse põhilised mõjutajad. Kuidas saavutada enesekindlust ning vabaneda krambis olekust? Antakse kaasa soovitusi ja võtteid, mida kasutada enne esinemist.

  Mõtte edasiandmine. Kõnetehnika.
  Kuidas esitada oma mõtet nii, et see oleks selge ja mõistetav? Kõne psühholoogia ja kõnetehnika. Kõne liigendus ja pausid. Milles peituvad kõnelemisel takistused? Kõneldava teksti olulised ja ebaolulised osad. Loogiline rõhk ja psühholoogiline rõhk – mida peaks sellest teadma? Tundmatu teksti esitamine. Kirjapandud kõne ettekandmine.

  Kuulajaga arvestamine. Usalduse võitmine ja mõjutamine.
  Kuidas suhelda kuulajatega? Kuidas saavutada ja hoida kuulajate tähelepanu? Kuidas saada kontakt? Kelle otsa vaadata? Mõjusa esinemise põhitõed. Kõnelemise mitteverbaalsed mõjutajad. Kuidas esineda sundimatult ja usutavalt? Kuulamine ja kuulmine. Kõne mõjuvus. Mis inimesi mõjutab? Mõistmine ja mõjumine. Kuidas panna kuulaja kujutlus tööle? Loogika, emotsioon, lugu, metafoor. Kuulaja usalduse võitmine.

    See koolitus keskendub kehalistele harjutustele ning on mõeldud selleks, et end esinedes paremini ette valmistada ja paremini tunda. Koolitus aitab tundma õppida oma füüsist ja hääle võimalusi, teha tööd raskete häälikukombinatsioonidega ja muuta oma kõne lihtsate vahenditega palju mõjusamaks.  
  Sihtgrupp
  Koolitus on suunatud kõigile, kes soovivad esineda enesekindlalt, mõistetavalt ja mõjusalt. Registreerimise tingimused
  Martin Veinmann Koolitaja Martin Veinmann on Eesti Draamateatri näitleja ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli dotsent. 1972. aastast, mil Veinmann lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri V lennu, töötab ta Eesti Draamateatris. Teatri kõrvalt on ta esinenud hulgas filmides, telelavastustes ning seriaalides. 1990. aastast õpetab Veinmann lavakõnet EMTA Kõrgemas Lavakunstikoolis, 2001. aastast esinemisoskusi koolitajana eri firmades. Martin Veinmann on pidanud üle 200 kõnekoolituse avalikus ja erasektoris. 2001. aastal ilmus tema raamat kõnest ja kõnetehnikast „Vajadus olla mõistetav“ (kordustrükk 2006).

  Koolituse hind sõltub koolitatavate arvust ja koolituse toimumise kohast. Küsige pakkumist aadressil info@erekoolitus.ee või telefonidel 684 3211 või 5664 4381.
  Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või