KoolitusedMajandusekspert Kristjan Lepik - loengud majanduse ja investeerimise teemal


Lühikoolitused ettevõtetele ja asutustele


Lühikoolitused ettevõtetele ja asutustele Koolitaja: Kristjan Lepik
Nende lühiloengute puhul võite ettevõttesse tellida lühemaid (1,5 tundi) või pikemaid (3 tundi) mooduleid ning neid soovi korral ka omavahel kombineerida. Teemad kohandatakse vastavalt ettevõtte tegevusvalkonnale ja konkreetsele ettevõttele. Enne koolitust teeb koolitaja Kristjan Lepik eelintervjuu teie ettevõtte esindajaga ning valmistab loengu ette vastavalt teie majandussektorile.

Teemad:
Maailma majanduse mõju teie ettevõttele ja sektorile.

Olukorrast maailma majanduses. Millised on olulisemad sündmused täna ning mida võivad need kaasa tuua tulevikus, kuidas mõjutavad antud sektori olukorda, kus ettevõte tegutseb?

Vaatame maailma majandust kolme kõige suurema ja olulisema majandusliku regiooni kaupa – USA, Euroopa ja Aasia. Millised on piirkonnad ja sektorid, kus riskid on kõrgemad? Ja milliste puhul on potentsiaal kõrgem?
Kestus: 1,5 tundi

Euroopa tulevik

Euroopas on kahtlemata ajad, mis lähevad suurte tähtedega ajalooõpikutesse. Sellistel aegadel on väga oluline olla kursis sündmuste dünaamikaga ning võimalike arengutega.
Milline saab olema Euroopa tulevik? Kas ESM ja EFSF mahtudest piisab probleemsete riikide päästmiseks? Kui Hispaania ja Itaalia suudetakse päästa, kas siis on kord Prantsusmaa käes? Kus jookseb Saksamaa jaoks piir, kus teiste päästmiseks nõutavad mahud on liiga suured?
Kestus: 1,5 tundi

Eesti majandus praegu ja tulevikus

Kuidas mõjutavad globaalsed sündmused Eestit ning millised on Eesti eripärad võrreldes teiste Euroopa riikidega? Millised on suurema potentsiaaliga sektorid, arvestades maailmas toimuvat?
Euroopa võlakriis mängib ka Eesti jaoks väga olulist rolli ning seetõttu vaatame ka Euroopa arengute võimaliku mõju Eestile.
Kestus: 1,5 tundi

Investeerimine

Kuidas juhtida oma varasid edukalt? Investeerimiseks ei ole tänapäeval vaja suuri summasid, kuid on vaja ülevaadet võimalustest ja head strateegiat. Kasulikke investeeringuid on maailma börsidelt otsitud juba aastasadu. Me kõik teame, et midagi tuleks osta ja midagi tuleks müüa. Soovitav oleks osta odavalt ja müüa kallilt. Aga kas valida aktsiad või võlakirjad? Tallinna või Tokyo börs? Toorained või tehnoloogia? Ja ennekõike – kuidas jääda kasumisse mitte täna või homme, vaid kogu aeg?

Koolituselt saate:
 • oskuse koostada globaalset investeerimisportfelli

 • arusaamise finantsturgude toimimisloogikast

 • oskuse valida investeerimistoodete vahel

 • ülevaate levinud vigadest, mille tõttu investeeringutega raha kaotatakse

 • oskuse saavutada oma investeeringute maksimaalne tootlus


 • Kestus: 1,5 tundi või 3 tundi, vastavalt tellimusele.
  Koolituste hind sõltub osalejate arvust, koolituse kestusest, asukohast jm. Küsige pakkumist aadressil info@erekoolitus.ee või 6843211 või 56644381.
  Koolitaja Kristjan Lepik
  Kristjan Lepik Kristjan Lepik on nõustamisfirma Tark Investor ning portaali tarkinvestor.ee juht ja omanik. Tal on kogemus maailma börsidelt alates aastast 1996, kasuliku koolitusena on näinud ta ka Tallinna börsi raskusi aastatel 1997–1999 ja globaalsete börside raskemaid aegu aastatel 2000–2003. Aastatel 2000–2006 töötas Kristjan investeerimispangas Lõhmus Haavel & Viisemann, viimastel aastatel juhtides ettevõtte investeerimisteenuste üksust (praegune LHV) ning olles ettevõtte partner. Kristjan investeerib ka isiklikku raha maailma börsidel, seega räägib ta koolitusel teemadest, mis igapäevaselt praktilises rakenduses.
  Kristjan Lepik lõpetas 2000. aastal Tartu Ülikooli majandusteaduskonna, on pidanud loenguid ja seminare Tartu Ülikoolis, EBSis, Tallinna Tehnikaülikoolis ning esinenud rohkem kui sajal investoritele ja kauplejatele suunatud seminaril.