KoolitusedKoolitus tipptegijalt: Mare Pork õpetab hakkama saama kriitilistes olukordades


Kriitiliste olukordade lahendamine töös

Tõepoolest, peaaegu alati, kui me analüüsime takistusi, mis ei lase meil eesmärgini jõuda, jõuame ikka ja jälle inimesteni. Just inimesed on need, kes aitavad või takistavad eesmärgini jõudmist ning sageli on töiste sihtideni jõudmine just inimestes kinni, mitte protsessides ega rahas.
Tõepoolest, peaaegu alati, kui me analüüsime takistusi, mis ei lase meil eesmärgini jõuda, jõuame ikka ja jälle inimesteni. Just inimesed on need, kes aitavad või takistavad eesmärgini jõudmist ning sageli on töiste sihtideni jõudmine just inimestes kinni, mitte protsessides ega rahas.

Usun, et olete minuga nõus - paljud töised suhtlemissituatsioonid on keerukad. Meil tuleb pidada läbirääkimisi, kaasa tõmmata kolleege ja kontrollida alluvaid, vaielda, selgitada, veenda ja korrale kutsuda. Vahel ka manipuleerimisega hakkama saada. Kuidas siis kõigis sellistes emotsionaalselt laetud olukordades toimida? Milliste võtetega saab kontrollida enda reaktsiooni ja hõivatust olukorrast?

Mare Porgi koolitus on kõigile neile, kes tunnevad huvi inimese käitumise ja mõtlemise vastu. See on koolitus, kus saate vastused olulistele küsimustele, ning oskusi, mida saate lihvida j a kasutada terve elu jooksul.

Õpite kogenud psühholoogi juhendamisel kasutama tänapäevaseid eneseanalüüsivahendeid ning saate hindamatu vaate oma sisemaailma ja suhetesse, õpite kontrollima oma käitumist ning panema tähele teiste oma. Nii saate juhtida enda elukäiku senisest teadlikumalt ning toimida rahulikult ja enesekindlalt olukordades, mis on pingelised ja nõuavad teilt kõrgemat suhtlemiskompetentsust
Koolituselt saate:
 • teadmisi inimese käitumise varjatud motiividest
 • selgitusi ja tehnikaid keerulistes olukordades tegutsemiseks
 • võtteid, mille abil enese ja teiste emotsioonidega hakkama saada
 • lahendusi osalejate endi elust võetud situatsioonidele

 • Teemad:
  Ratsionaalsed lahendused ja emotsioonide tekke- ja toimemehhanismid töösuhetes. Emotsioonid töös ja igapäevaelus. Kuidas need ühes või teises olukorras väljundi leiavad? Kuidas tavaliselt käitutakse töistes suhetes emotsionaalsete probleemidega ja kuidas tegelikult oleks tõhusam viis seda teha? Iseenda ja teiste tunnustamine kriitilises olukorras. Näiline nõustumine, kuidas saavutada peanoogutuse asemel tegelik nõusolek? Kirjutamata reeglid. Sõnastamata lepingud.
  Keeruliste olukordade läbitöötamine
  Suhete klaarimine. Kuidas enese ja teiste inimeste emotsioonidega hakkama saada? Kiired ja aeglased lahendused. Kui erinevad või sarnased on inimesed oma reaktsioonides? Mis toimub minu suhetes teistega? Mis paneb mind erinevate inimestega erinevalt käituma? Kas see on ainult minuga nii või on siin mingid seaduspärasused? Kas see, mis minuga toimub, on normaalne? Kuidas ebameeldivatest tunnetest vabaneda? Kuidas võtta kiiresti rahuliku kõrvalvaataja roll? Miks ei võiks 10 asemel lugeda 3ni ja seejärel osata seda teha juba hetkega? Millal toimib “aeglustamine” kui suhtlemistehnika? Millal on mõistlik tunnetest rääkida? 
  Käitumise muutmine erinevates suhtlemissituatsioonides
  Kuidas hakkama saada manipulaatoriga? Kuidas mitte vihastada? Kuidas vastata demagoogiale? Kuidas tülisid rahumeelselt lahendada? Kuidas mõjutada vestluskaaslast sobivas suunas? Kuidas rahustada emotsionaalset vestluskaaslast? Milliste tehnikatega saab tagada vestluskaaslase tähelepanu ja mõistmise?
  Negatiivsete teadete ütlemise reeglid
  Kuidas teatada negatiivseid uudiseid? Töölepingu lõpetamine. Suhete lõpetamise head reeglid. Kuidas toetada teises inimeses peale negatiivset teadet koheselt  realistliku pildi kujunemist?
  Sihtgrupp
  Ettevõtte edukuse seisukohalt kriitilisi üksusi juhtivatele tipp- ja keskastmejuhtidele ning kõigile neile, kelle töös tuleb ette keerulisi suhtlemisolukordi.
  Mare Pork Koolitaja Mare Pork on konsultant ja juhtimiskoolitaja ning Tallinna Ülikooli kliinilise psühholoogia professor. Ta on hinnatud ekspert juhtimiskompetentsuse hindamisel ja arendamisel,oodatud esineja konverentsidel.Ta on läbi viinud tippjuhtide ja -spetsialistide aastaseid kursusi ning lühemaid koolitusi. Koolitustel on läbivateks teemadeks inimese valikute suurendamine, nii igapäevastes kriitilistes olukordades kui ka tõsiste kriiside lahendamisel. Tema armastatud teemadeks on teadvuse seisundite ja mõtlemise muutused, selge teadvuse (Mindfulness-i) ideed ja tehnikad, millel on nii elufilosoofiline kui ka äärmiselt praktiline mõõde. Nii eesti kui rahvusvaheliste meeskondadega organisatsioonid tellivad temalt koolitusi eelkõige juhtimispsühholoogia teemadel. Mare Pork koolitab eesti, inglise ja vene keeles.


  Koolitusteemadeks on emotsionaalse intelligentsuse areng, pühendumine ja elufilosoofia, kriitiliste olukordade lahendamine jpm. Kõige uuem huviobjekt on teadvuse seisundite juhtimine.

  Koolituse hind sõltub koolitatavate arvust ja koolituse toimumise kohast. Küsige pakkumist aadressil info@erekoolitus.ee või telefonidel 684 3211 või 5664 4381.