KoolitusedKoolitus meeskondadele, asutustele ja ettevõtetele, juhtidele, töötajatele ja personalijuhtidele


Töödisain - uus juhtimismeetod tulemuste kujundamisel

Oska kujundada oma inimeste ja enda töö meeldivaks ja tõhusaks!
Koolitaja: Klaas-Jan Reincke

Kas oled kuulnud oma kolleege ohkamas peale puhkust, et jälle hakkab see töö pihta? Miks ei võiks aga töö olla sama mõnus kui puhkus? Me oleme harjunud, et töö ei ole sama nauditav nagu raamatulugemine või sama kaasahaarav kui mäng… Töö ei ole ju miski, mida me tahame kogu aeg innustunult teha, nagu õppimine pole laste lemmiktegevus, kui on valida õppimise ja Pokemon GO või arvutimängu vahel? Töö põletab stressiga, vaevab oma raskustega ning tapab igavusega. Aga miks? Ja kas ei saaks teisiti? Ometi on teada, parimad tulemused tagab töö, mis on iseenesest nauditav. Mis oleks, kui saaksime oma tööd nautida nagu oma hobi või meelistegevust? Kuidas muuta (enda ja teiste) töö nauditavaks, iseenesest motiveerivaks, produktiivsemaks? Kuidas vähendada tööstressi ja läbipõlemise ohtu, haiguspäevi ja töötaja lahkumise tõenäosust?

Kuidas saaks aidata inimestel rutiini vältida või kuidas aidata inimestel ületada hirme tööülesande ees, mis tundub neile liiga raske? Me kinnitame teile, et see on võimalik. Ja et tulemused paranevad uskumatu kiirusega, kui te tegelete sellega, et lisaks palganumbrile paneb inimese tööle ka see, et tema töö tundub talle väga huvitav.

Kas tahaksid osata (enda ja) oma töötajate töö teha huvitavaks? Tööd on võimalik kujundada haaravaks kogemuseks, mille kvaliteet on teaduslikult mõõdetav. Haaravasse kogemusse investeerimine on tulus, sest inimesed töötavad suurema pühendumise, keskendumise ja entusiasmiga, kui töö on iseenesest nauditav. Kaasaegne juht mõistab, et haarava töö pakkumine peaks tema organisatsiooni jaoks prioriteet olema.

Koolitusel õpitavad teadmised aitavad sul mõjutada ka iseenda tööelu ning aru saada, mida teha, kui töö muutub igavaks, kui sa ise takerdud rutiini või kohtad eesmärke, mille ületamine tundub raske. Kas jätta töö sinnapaika ja otsida uus või leida viise, kuidas igavad tööülesanded taas põnevaks ja innustavaks muuta. On see üldse võimalik? Tahaksid sa ka ise täiendada oma oskusi ja teadmisi meetoditega, mis päriselt aitavad sul olla särasilmne ja rahul sõltumata sellest, milliseid ülesandeid pead täitma?
Koolituse teemad:
Mis on töödisain ning milline on hästi disainitud töö? Miks sellest maailmas viimasel ajal nii palju räägitakse?
Miks on kehv tööelamus ettevõtetele kahjulik?
Miks rahulolust ei piisa ja miks rahulolu mõõtmine ei tööta?
Kuidas head tööelamust mõõta ja kuidas seda suunata?
Mis on majanduslik kasu töö disainimisest?
Kuidas seda teha? Kuidas vältida rutiini töös? Milliseid tehnikaid saab kasutada? Kuidas vältida igavust?
Kuidas ületada hirmu raske tööülesande või suure eesmärgi ees?
Kuidas leida üles, mis konkreetse ülesande inimese jaoks raskeks või hirmutavaks muudab ja kuidas aidata seda hirmu ületada?
Kuidas mõelda omaenese tööelu üle ning mida võtta ette omaenda tööelamuse parandamiseks?
Koolitus annab:
- Teadmised, kuidas luua head elamust erinevate tööde lõikes;
- Oskuse vältida peamisi töönaudingut takistavaid vigu juhtimises;
- Võimaluse mõelda motivatsioonisüsteemidest uuel, kuluefektiivsel viisil;
- Oskuse kasutada mõningaid töö disainimiseks vajalikke meetodeid;
- Võimaluse näha oma organisatsioonis uusi võimalusi, mida töödisaini abil majanduslikuks kasuks pöörata.

Sihtgrupp: üksuste juhid, meeskonnajuhid, osakonnajuhid, müügijuhid, personalijuhid ja kõik need, keda huvitab, kuidas tulemusi parandada, kasutades ära kõik võimalused, mis teil inimeste käivitamiseks ja inspireerimiseks on.

Klaas-Jan Reincke Koolitaja Klaas-Jan Reincke on Hollandist pärit juht, kes on 20 aasta jooksul erinevates organisatsioonides üle Euroopa analüüsinud, miks inimeste tulemuslikkus nii uskumatult erinev on. Isegi ühe inimese töö võib olla ühel päeval väga tulemuslik, samas kui mõnel teisel päeval ei tule tal midagi välja. Selgus, et erinevus tuleneb muuhulgas sellest, kuidas inimesed oma tööd kogevad ning kui haaratud nad tööst on. Sadade organisatsioonide süvaanalüüs on näidanud, et just see, kui palju inimesed on oma tööst haaratud, eristab häid ja väga häid ettevõtteid. Klaas-Jan Reincke rakendas seda teadmist ka oma töös, kui oli aastatel 2003–2014 CPD Arenduskeskuse juht. Ta usub, et see on üks põhjus, miks neist sai 2012. aasta Eesti kõige töötajasõbralikum ettevõte. Nüüd on Klaas-Jan Reinckel uus missioon: aidata inimestel üle maailma nautida oma tööd. Koos Tartu Ülikooli psühholoogidega arendab ta selleks välja uusi meetodeid. Alates 2014. aasta suvest on ta seotud eesti-hollandi start-upiga Vivic.


Hind sõltub osalejate arvust ja koolituse toimumise asukohast. Küsige pakkumist aadressil info@erekoolitus.ee või telefonil 5099885)